ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به ۳ روستای محروم در گرگان

گرگان- رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران گرگان گفت: آموزش فنی و حرفه ای در قالب طرح شهید شوشتری و در سه روستا همچون قلعه محمود، قزاق محله نومل و گلند تاریکی اجرا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امید جافرنوده، ظهر دوشنبه، در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه گذراندن دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای راهی برای رسیدن به اشتغال است، اظهار کرد: بیکاری یکی از موضوعات مهم است که کشور را با مشکل مواجه کرده است.

وی با اشاره به اینکه استانداردهای آموزش فنی و حرفه‌ای مطابق استانداردهای بین المللی اجرا می‌شود، افزود: اکنون در آموزش فنی و حرفه‌ای بالغ بر چهار هزار استاندارد وجود دارد که  همه آن‌ها منجر به شغل می‌شود.

نقش مهارت آموزی در کاهش بی کاری جامعه

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران شهرستان گرگان گفت: آموزش عملی یکی از نکات برجسته سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم شیب بی کاری را در جامعه کم رنگ کنیم باید فرهنگ مهارت آموزی را در کشور گسترش و فضای بخش خصوصی را توسعه دهیم.

جافر نوده در خصوص طرح ۱۸ (ایران و آلمان)، اظهار کرد: افراد فارغ التحصیل بی کار با شرکت در این طرح و گذراندن دوره‌های آموزشی مشغول به کار می‌شوند.

وی در خصوص اجرای طرح اوقات فراغت برای دانش آموزان، افزود: در حوزه برادران ۲۷ حرفه پیشنهاد شد که در حال حاضر دانش آموزان در ۱۷ کارگاه آموزشی مشغول به فعالیت هستند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان گرگان گفت: برای اینکه بخواهیم مشکل اشتغال در جامعه به سرعت رفع شود باید به موضوع هر ایرانی یک مهارت توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در هرکجایی که مخاطب نیاز به مهارت داشته باشد آموزش فنی و حرفه‌ای ورود پیدا می‌کند، تصریح کرد: طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ مهارت‌های آموزشی در محیط کار واقعی اجرا شد.

جافر از اجرای طرح شهید شوشتری در سه روستا همچون قلعه محمود، قزاق محله نومل و گلند تاریکی گرگان خبر داد و اظهار کرد: این طرح در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اجرا شد.

وی افزود: با اجرای این طرح مردم این مناطق توانستند از ۲۲ هزار و ۶۰۸ نفر ساعت آموزش بهره مند شوند که امسال با همین رویکرد وارد شدیم و تا کنون برای هریک از روستاها یک دوره آموزشی برگزار کردیم که تا پایان سال ۹ دوره دیگر برگزار خواهد شد.

کد خبر 4354765

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =