حفظ باغستان قزوین با نگاه انسانی محور مبتنی بر توسعه پاک است

قزوین- شهردار قزوین گفت: باغستان بعنوان فرصتی بی نظیر برای توسعه استان محسوب می شود و رویکرد شهرداری در صیانت از این میراث ارزشمند، نگاهی انسان محور بر اساس توسعه پاک است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی صفری روز دوشنبه در جلسه شورای باغستان که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: شورای باغستان اساسنامه ای دارد که اعضا آن را مشخص کرده و نمی توانیم اعضا جدید به آن اضافه کنیم اما هیچ محدودیتی برای حضور تشکل های مردمی در جلسات آن نیست و از این مشارکت استقبال می کنیم.

صفری در خصوص انتقاد یکی از تشکل ها به احداث سافاری پارک گفت: از کسانی که به اجرای طرح های شهرداری انتقاد دارند انتظار داریم با اطلاعات کامل نقد کنند و کمک ما در کارها باشند.

وی افزود: در خصوص سافاری پارک رویکرد این است که از آب باران برای آن استفاده شود و از منابع آبی استان استفاده نخواهیم کرد و از رودخانه های فصلی به صورت گردشی بهره می بریم و از حقابه باغستان برای سافاری پارک استفاده نخواهیم کرد.

شهردار قزوین در خصوص انتقاد تشکلهای مردمی به تخریب باغستان در ساخت پل امام رضا(ع) هم گفت: در برنامه پنجم سازمان جهاد ملزم بود کمربند سبز را در اختیار شهرداری قرار دهد و ارتباطی به باغستان ندارد.

صفری اضافه کرد:پل امام رضا در زمان شهردار قبلی مصوب شده و باید همان موقع مانع ساخت آن می شدند اما امروز که پروژه درحال تکمیل است نباید هزینه های انجام شده هدر برود البته ما تلاش می کنیم تا کمترین اسیب به باغستان وارد شود.

وی اظهارداشت: اگر این پروژه بخواهد نتیجه بخش باشد باید پل امام رضا(ع) و بلوار ابوترابی به هم متصل شود در غیر این صورت نتیجه ای نخواهد داشت و سرمایه ها را دور ریخته ایم.

شهردار قزوین بیان کرد: باغستان سنتی قزوین برای ما فرصتی بی نظیر است و نباید آن را با شعار دادن به تهدید تبدیل کنیم بلکه این ظرفیت می تواند به گردشگری استان کمک کند.

صفری اضافه کرد: همه کسانی که برای باغستان دلسوزی می کنند باید پای کار باشند و در صیانت از آن طرح و برنامه بدهند و یا مشارکت کنند و با شعار دادن نمی توان از این میراث ارزشمند صیانت کرد.

شهردار قزوین بیان کرد: نگاه شهرداری قزوین به باغستان سنتی، نگاهی انسان محور بر اساس توسعه پاک است.

صفری یادآورشد: برای حفظ باغستان و آبیاری آن تاکنون دستگاههای مختلفی همکاری کرده اند که شرکت آب منطقه ای، محیط زیست، سازمان باغستان، آبفا و جهاد کشاورزی از آن جمله است و در ادامه کار هم نیازمند این همکاری هستیم.

شهردار قزوین بیان کرد: هر طرح توسعه ای می تواند تخریب و تهدیدی برای محیط زیست هم باشد اما لازم است این اثار مخرب را به حداقل برسانیم.

کد خبر 4355027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =