جانبازان وفرزندان شهدا مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیستند

اراک- معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: جانبازان و فرزندان شهدا مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیستند و در این زمینه محدودیتی ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید عندلیبی روز پنجشنبه در نشست هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: مطالبات سال ۹۵ ایثارگران کشور تا پایان سال جاری به طور کامل پرداخت می شود، چرا که مطالبات برخی استان ها همچون تهران، اصفهان، فارس و خوزستان به دلیل تامین نشدن منابع مالی، هنوز پرداخت نشده است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور افزود: همچنین جانبازان و ایثارگران مطالبه پنج هزار میلیارد تومانی ذخیره مرخصی دارند که طبق قانون برنامه ششم توسعه پرداخت این مطالبات برعهده بنیاد شهید است و اعتبار آن توسط دولت بایستی تامین شود.

عندلیبی بیان کرد: تاکنون در این زمینه تامین اعتبار از سوی دولت انجام نشده و تلاش خواهیم داشت که با تخصیص بخش از آن از محل منابع بنیاد شهید و تامین مابقی اعتبار توسط دولت، این امر به زودی محقق شود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار نفر از بازنشستگان جانباز و ایثارگر در کشور برای بازگشت به کار اعلام درخواست کرده اند که طبق قانون دستگاه ها بایستی آنها را به کار گیری کنند، البته در این زمینه باید محدودیت های ارگان ها نیز در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: برمبنای برآورد انجام شده، تاکنون بیش از ۸۷ درصد اهداف قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران محقق شده و ارتقای خدمات‌رسانی به جانبازان در دستور کار است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ادامه داد: در حال حاضر بنیاد شهید و امور ایثارگران با پرداخت هزینه‌ های بالای درمان، حقوق و... ایثارگران مواجه است، به طوری که هر ماه فقط ۲۵۰میلیارد تومان بابت درمان این قشر هزینه پرداخت می‌شود و بیش از ۸۰۰میلیارد تومان نیز بابت شهریه دانشگاه ها از بنیاد  شهید مطالبه وجود دارد.

عندلیبی اضافه کرد: در قانون برنامه توسعه ششم توجه ویژه ای به حمایت از جانبازان و ایثارگران و خانواده های شهدا شده، اما انجام مفاد این قانون با وضعیت بد اقتصادی کشور و تحریم‌ های ظالمانه دشمن همزمان شد و در واقع باید گفت که هم‌ اکنون دولت قادر به ارائه تمام این خدمات نیست.

کد خبر 4357955

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =