کمبود اعتبار برای تکمیل سد «آبسرده» بروجرد/ ۳۰۰ میلیارد نیاز است

خرم آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان از کمبود اعتبار برای تکمیل سد «آبسرده» بروجرد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا میرزایی در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با موضوع پروژه ها و طرح های بروجرد با اشاره به پروژه سد «آبسرده» این شهرستان، اظهار داشت: مهم ترین مشکل این پروژه کمبود اعتبار است.

وی با بیان اینکه این پروژه در حال حاضر ۳۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: کل اعتبار این سد در سال گذشته شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده که از این میزان دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان طلب پیمانکار، مشاور و تملک زمین این پروژه حدود ۳۰ میلیارد تومان است، گفت: طی امسال نیز حدود ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل منابع عمومی اختصاص پیدا کرده که از این میزان چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرد و حدود ۲۴ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۹ برای این پروژه اختصاص پیدا کرده است.

میرزایی با اشاره به اینکه قرار داد این پروژه قرار بوده که سه ساله باشد، تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و طی سه سال باید هر سال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای این سد اعتبار نیاز داریم و با این روند مالی و طلب پیمانکار پروژه با مشکل مواجه است.

وی بیان داشت: البته پیگیری های خوبی طی سال گذشته و چهار ماهه ابتدای امسال توسط نمایندگان مردم بروجرد در مجلس، استاندار و آب منطقه ای با وزارتخانه صورت گرفته، اما در مجموع هنوز به نتیجه قطعی برای تامین اعتبار این سد و اخذ ماده ۵۶ نرسیده ایم.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان گفت: در مجموع امسال سرجمع اعتبار این سد ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که از این میزان ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل منابع عمومی بوده که چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون آن تخصیص یافته و ۲۴ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات تبصره ۱۹ است.

کد خبر 4359269

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =