۷۴۰۰۰ شغل با بهره برداری از طرح های صنعتی کشور ایجاد می شود

خمین- معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: ۴۶۰۰واحد تولیدی در شهرک های صنعتی کشور در حال احداث است که با بهره برداری از این واحدها ۷۴هزار شغل ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق نجفی شامگاه دوشنبه در بازدید از واحدهای تولیدی در حال احداث شهرک صنعتی شهرستان خمین، اظهار کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی در حال احداث در شهرک های صنعتی کشور از پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد برخوردار هستند.

وی ادامه داد: ۸۴ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور وجود دارد که ۹۲ درصد از این واحدها صنایع کوچک و متوسط هستند و بیش از ۷۰ درصد این واحدهای صنعتی و تولیدی در داخل شهرک های صنعتی کشور فعال است.

معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی کشور، ادامه داد: در راستای تامین مواد اولیه واحد های تولیدی ۸۰ درصد تولیدات واحدهای صنعتی برای نیاز داخل است و تنها ۲۰ درصد صادر می شود.

نجفی با اشاره به رفع مشکلات منابع مالی واحدهای تولیدی، تصریح کرد: ۳۴ هزار میلیارد تومان بر اساس تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۷ برای نیاز واحدهای صنعتی ابلاغ و تصویب شده و چهار هزار میلیارد تومان نیز تسهیلات با ثبت نام در سامانه کارا و در بخش اشتغال فراگیر به کارآفرینان پرداخت می شود.

معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی کشور با بیان اینکه طبق قانون و براساس تبصره ۱۴، ده درصد ورودی صندوق توسعه ملی باید به صنایع کوچک داده شود، افزود: نوسازی و بازسازی ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنایع کوچک و متوسط در کشور برای چهار سال آینده پیش بینی شده است.

نجفی ادامه داد: واحدهای تولیدی و صنعتی صادرات محور در زمینه ایجاد نمایشگاه، آموزش و پذیرش و... مورد حمایت قرار می گیرند و در تبصره شش قانون بودجه سال ۹۷، یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای تشویق صادر کنندگان صنایع کوچک و متوسط در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: میزان سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنعت ۳۷ واحد تولیدی با حجم سرمایه گذاری ۲.۸ میلیارد دلار در حال انجام است و این واحدهای تولیدی در رسته های پر اشتغال و در راستای رفع معیشت مردم مانند نساجی، کیف و کفش و پوشاک و... فعالیت خواهند کرد.

معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی کشور با بیان اینکه در شرایط کنونی نیاز به همدلی و هماهنگی در راستای رفع مشکلات موجود است، اظهار کرد: توسعه زیر ساخت واحدهای صنایع کوچک و متوسط کشور در شهرک های صنعتی و مشکلات آب و برق در این حوزه با همکاری وزارت نیرو در دستور کار قرار دارد و مقرر شد برق شهرک های صنعتی در شرایط کنونی قطع نشود.

کد خبر 4361518

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =