۱۴ هزار مدرسه غیر دولتی در کشور فعالیت می کند

قزوین- معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۴۵۰ هزار دانش آموز مقاطع مختلف در بیش از ۱۴ هزار مدرسه غیر دولتی تحصیل می کنند و توسعه فعالیتهای مردمی از سوی دولت در اولویت است.

مجتبی زینی وند در حاشیه شرکت در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: یکی از رویکردهای دولت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در فعالیتهای آموزشی و تربیتی است تا نیازهای جامعه پاسخ داده شود.

وی اضافه کرد: پوشش مدارس غیر دولتی در کشور در سالهای اخیر از ۸ درصد به ۱۲  درصد رسیده است و باید این وضعیت تا پایان برنامه ششم به ۱۵ درصد افزایش یابد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بر اساس قانون باید بستر لازم را برای پوشش ۱۵ درصدی مدارس غیر دولتی مهیا کنیم تا کمک موثری به دولت در تربیت دانش آموزان صورت گیرد.

توسعه کمی و کیفی مدارس غیر دولتی در اولویت است

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی یادآورشد: در توسعه متوازن رویکرد ما توسعه و گسترش کمی و کیفی فعالیت مدارس غیر دولتی است و برای تحقق مواد ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ جدی هستیم.

وی بیان کرد: استفاده از فضاهای آموزشی مازاد بر نیاز که در اختیار دستگاههای دولتی است بر اساس ماده ۱۳ می تواند در اختیار موسسان مدارس غیردولتی قرار گیرد تا به نیازهای آموزشی پاسخ داده شود.

۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به مدارس غیر دولتی داده می شود

زینی وند در ادامه گفت: برای کمک به توسعه مدارس غیرانتفاعی امسال ۳۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است که برای تجهیز، نوسازی و خرید واحدها به متقاضیان داده می شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش و مصوبات آن هم گفت: این جلسات می تواند مسیر رسیدن به اهداف آموزشی را تسریع کند که در این راستا در جلسه امروز قزوین برای زمین های در اختیار دستگاههای دولتی که می تواند کاربری آموزشی داشته باشد تصمیماتی گرفته شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین تسهیل در پرداخت وام بانکی به متقاضیان احداث مدارس غیر دولتی با حمایت استاندار به تصویب رسید که این اعتبارات برای تجهیز، مقاوم سازی، خرید مدرسه و نوسازی پرداخت خواهد شد.

فعالیت ۱۴ هزار مدرسه غیر دولتی در کشور

زینی وند در خصوص فعالیت مدارس غیر دولتی در کشور اظهارداشت: در حال حاضر بیش از ۱۴ هزار مدرسه غیر دولتی در سراسر کشور فعالیت می کنند و یک میلیون و ۴۵۰ هزار دانش آموز در این فضاها تحصیل می کنند.
 
 

کد خبر 4363271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =