استفاده بهینه از ظرفیت های صنعتی استان مرکزی مدنظر قرار گیرد

اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: استفاده بهینه از ظرفیت شهرک های صنعتی موجود در استان مرکزی باید جایگزین برنامه هایی همچون ساخت شهرک های صنعتی جدید شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز پنجشنبه در نشست ستاد تدابیر ویژه اقتصادی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در حال حاضر بخشی مهمی از درآمدزایی و اشتغالزایی کشور را برعهده دارند و به دلیل اینکه زودبازده هستند، باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: رونق کار شهرک های صنعتی و فعالیت این واحدها در عرصه تولید، زمینه مطلوبی را برای شکوفایی اقتصادی و تحقق مولفه های اقتصاد مقاومتی فراهم می کند.

دری نجف آبادی بیان کرد: در این زمینه با توجه به آن که استان مرکزی از ظرفیت شهرک های صنعتی متعدد برخوردار است، باید از این ظرفیت ها و زیرساخت ها در مسیر رونق هر چه بیشتر تولید بهره برد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: راه اندازی شهرک های صنعتی جدید، در شرایطی که شهرک های موجود هنوز ظرفیت هایی دارند؛ هزینه بالایی را تحمیل می کند و ازسوی دیگر باید برای این شهرک های جدید زیرساخت های مختلفی از قبیل آب، برق، راه و... غیره نیز فراهم شود که زمان بر و هزینه بر است، پس باید به دنبال استفاده بهینه از ظرفیت موجود باشیم.

وی تصریح کرد: پیگیری واگذاری اراضی شهرک های صنعتی به افرادی که توان فعالیت اقتصادی دارند باید در دستور کار باشد، تا بتوانیم تولید داخلی را به نقطه مطلوب برسانیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: باید به نحوی برنامه ریزی شود که از ظرفیت ها و پتانسیل های استان مرکزی در مسیر پویایی و تحرک تولید بهره ببریم و در این زمینه ضروری است که کیفیت تولید ارتقا و هزینه تمام شده تولید کاهش یابد.

کد خبر 4364036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =