راهبرد دانشگاه محقق اردبیلی حرکت به سمت دانشگاه جامعه‌محور است

اردبیل – رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه‌ها امروز باید برای رفع همه مسائل جامعه نقش آفرینی کنند، گفت: راهبرد دانشگاه محقق اردبیلی حرکت به سمت دانشگاه جامعه محور است.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز حبیبی عصر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و رسانه های استان افزود: نسل اول دانشگاه ها، آموزش محور بودند که تنها به مقوله آموزش می پرداختند، نسل دوم پژوهش محور بودند و نسل سوم، دانشگاه های کارآفرین بودند و الان دانشگاه های نسل چهارم در دنیا مطرح هستند که جامعه محور بوده و برای رفع همه مسائل جامعه، نقش آفرینی می کنند.

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته اعضای هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی ۱۷۰ طرح پژوهشی نیازمحور انجام داده اند، تصریح کرد: این طرح ها به صورت مشترک با دستگاه های اجرایی استان انجام شده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۳۷۶ نفر عضو هیئت علمی است، یادآور شد: ۳۰ نفر از آنها دارای مرتبه علمی استاد تمام، ۱۱۸ نفر دانشیار، ۲۰۲ نفر استادیار و ۲۶ نفر مربی هستند.

وی ادامه داد: دو نفر از اساتید دانشگاه در زمره یک درصد برتر دانشمندان جهان قرار گرفته، یکی از اساتید پراستنادترین استاد علوم انسانی کشور و یک نفر هم به عنوان شیمیدان برجسته کشور در شاخه شیمی فیزیک انتخاب شده اند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۲۲۸ رشته تحصیلی شامل ۷۲ رشته کارشناسی، ۹۷ رشته کارشناسی ارشد و ۵۹ رشته دکتری است، تصریح کرد: میزان قبولی دانش آموختگان دانشگاه محقق از دانشگاه های معتبر کشوری در آزمون تحصیلات تکمیلی حدود ۴۰ درصد است که این نشان از کیفیت بالای آموزشی در این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به فعالیت های گسترده علمی و پژوهشی در این داشنگاه اضافه کرد: امسال ۵۰ میلیارد ریال برای تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها تخصیص داده ایم، که با این حرکت گام های خوبی برای افزایش فعالیت های علمی و پژوهشی برداشته ایم.

وی ادامه داد: همچنین برای ایجاد انگیزه در بین دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای انجام کارهای پژوهشی میزان پاداش ها و تشویق دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داده ایم.

حبیبی با اشاره به پروژه های عمرانی دانشگاه تصریح کرد: کتابخانه مرکزی، ساختمان های دانشکده علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی و ساختمان کارگاه دانشکده فنی و مهندسی از جمله پروژه های عمرانی دانشگاه است.

کد خبر 4366758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =