نظارت بر معادن در شهرستان های زنجان بسیار ضعیف است

زنجان-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه نظارت بر معادن در شهرستان ها بسیار ضعیف است، گفت: نظارت بر فعالیت معادن در شهرستان‌های استان زنجان تشدید شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از منابع طبیعی استان زنجان خلیل آقاجانلو در جلسه کمیته صندوق توسعه ملی ضمن تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت های فرماندرای‌ها، بخشداری ها و دهیاری‌ها و دستگاه های تاثیرگذار مناطق استان زنجان جهت پیشبرد اهداف حراستی و حفاظتی از منابع طبیعی اظهار کرد: برای موفقیت در اجرای پروژه ها ضروری است تا موضوع آموزش  و ترویج مردم محلی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اعتبارات فنی تصویب شده به بخش منابع طبیعی نسبت به سال های قبل بی سابقه بوده است، تصریح کرد: مسئولین بخش ها و واحدهای اداره کل منابع طبیعی باید در استفاده از منابع مالی و انسانی کاملا هوشمندانه و با دقت رفتار نمایند.

آقاجانلو با بیان اینکه میزان اعتبارات استفاده شده از صندوق توسعه ملی و مزایای این صندوق در راستای شفاف رسانی به عموم مردم در مناطق اطلاع رسانی گردد، با توجه به وضعیت منابع انرژی نیز گفت: صرفه جویی از منابع از جمله آب، برق و ... با توجه به وضعیت نامعلوم اعتباراتی که در آینده تخصیص می یابند باید مورد توجه مسئولین در شهرستان ها باشد.

وی به مسئولین شهرستانی دستور داد تا مسائل مربوط به تمدید پروانه چرا را در روستاهای هدف مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه نظارت بر معادن در شهرستان ها بسیار ضعیف است، تاکید کرد: مسئولین ادارات منابع طبیعی در شهرستان ها در راستای عمل به وظیفه سازمانی باید به این مهم توجه جدی داشته باشند.

کد خبر 4366897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =