امضای تفاهم پلیس پایتخت با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

تفاهم نامه پلیس پایتخت با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در حوزه آسیب‌های اجتماعی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز در ستاد پلیس راهور تهران بزرگ با حضور سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت و سردار محمدرضا مهماندار رئیس راهور تهران بزرگ تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ایران به منظور ارتقاء رویکرد در حوزه‌های مختلف اجتماعی و آسیب‌ها منعقد شد.

رحیمی با بیان اینکه رویکرد پلیس استفاده از علوم جدید و نگاه علمی به پدیده‌های اجتماعی است، اظهار کرد: پلیس بیشترین برخورد را با پدیده‌های اجتماعی دارد و راهبرد ما دکترین جامعه‌محوری و مردم‌محوری است.

وی با تاکید بر این موضوع که پلیس تلاش می‌کند تا خدمات بهتری را به مردم ارائه دهد، عنوان کرد: ‌علوم قدیمی منسوخ شده و در این راستا باید با نگاه به علوم جدید فعالیت کرد به همین منظور در نظر داریم از توان این دانشگاه و اساتید برتر آن استفاده کنیم.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: این دانشگاه قسمتی از اثربخشی اجرای طرح ترافیک جدید را مورد بررسی قرار می‌دهد و بررسی وضعیت سرویس‌های مدارس شهر تهران، روش‌های ارتقاء فرهنگ ترافیکی، جایگاه اجتماعی پلیس بین آحاد مردم، پیگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی با در نظر گرفتن کلیه امکانات طرفین از جمله موارد دیگری است که در این تفاهم‌نامه مشترک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رحیمی با تاکید بر این موضوع که پلیس در نظر دارد تا از پتانسیل‌های علمی بهره ۱۰۰ درصد را ببرد، گفت: با روش‌های غیر علمی نمی‌توان بهره‌بری را بالا برد به همین منظور تصمیم گرفتیم تا با همراهی سردار مهماندار از ظرفیت دانشگاه علوم بهزیستی در حوزه مسائل و آسیب‌های اجتماعی بهره ببریم و اگر قرار باشد برای سال‌ آینده نیز طرح ترافیک روندش ادامه‌دار باشد با یک نگاه علمی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه روش‌های ارتقاء فرهنگ ترافیک موضوع مهمی است که باید بررسی شود، تصریح کرد: بخش زیادی از رانندگان، عابران و راکبان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند و این‌گونه نیست که تصادفات تنها ناشی از نقص خودروها یا جاده باشد عنصر راننده و انسان مهم‌ترین عوامل در حوادث و سوانح رانندگی و ترافیکی است و بیشتری نقش را ایفا می‌کند. باید بررسی شود که از کدام شیوه و روش برای ارتقاء فرهنگ ترافیک استفاده کنیم.

رحیمی با تاکید بر اینکه باید جایگاه پلیس در نزد مردم بالا رود و یک پلیس مقبول شود، گفت: در صورتی که پلیس دارای مقبولیت شود می‌توانیم خدمات بهتری را به مردم ارائه کنیم.

وی ادامه داد: براساس نظرسنجی یکی از مراکز معتبر درباره ارگان‌ها در تهران پلیس بهترین مقبولیت و جایگاه را در نظر مردم داشته و اولین دستگاه خدمت‌رسان معرفی شده است.

به گفته رئیس پلیس پایتخت پیشگیری و کاهش از آسیب‌های اجتماعی به خصوص در بحث جرائم در فضای مجازی موضوع دیگری است که باید به آن نگاه جدی شود.

کد خبر 4368190

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =