طلب ۲۱۰ میلیارد تومانی شرکت گاز از صنایع، نیروگاههاو مصارف خانگی

کرمانشاه_ مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: شرکت گاز استان ۲۱۰ میلیارد تومان از صنایع، نیروگاهها، مصارف خانگی طلب دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیروس شهبازی امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه شرکت گاز استان ۲۱۰ میلیارد تومان از صنایع، نیروگاهها، مصارف خانگی طلب دارد، اظهار داشت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد یارانه ها از درآمد شرکت گاز تامین می شود پرداخت به موقع بهای گاز کمکی به خود مشترکان خواهد بود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر ۲۸ شهر و ۱۱۰۰ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند و در این راستا ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۶۱ درصد جمعیت روستایی دارای گاز طبیعی هستند.

شهبازی با اشاره به زلزله ۲۱ آبان ۹۶ و تخریب ۴۰ درصدی تاسیسات گازی، گفت: در این حادثه ۴۰ هزار علمک، ۹۰ هزار مشترک و بیش از ۲ هزار کیلومتر شبکه تحت تاثیر قرار گرفتند و آسیب های فراوانی به آنها وارد شد اما خوشبختانه ۲۴ ساعت پس از زلزله توانستیم گاز منطقه و جایگاههای سی ان جی را وصل کنیم.

وی شرکت گاز را پرچم دار تولید ملی معرفی کرد و بیان داشت: در پروژه های مربوط به شرکت گاز حدود ۱۵ هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم مشغول کار هستند.

شهبازی همچنین اظهار داشت: از مجموع ۳۳ شهر در استان حدود ۲۸ شهر از نعمت گاز برخوردار هستند که در ۶ شهرستان دیگر از جمله سومار، نفت شهر، ازگله، نوسود، نودشه و ریجاب عملیات طراحی و اجرای طرح در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۹ شهرک صنعتی و ۲ هزار و ۱۲۶ واحد صنعتی از گاز طبیعی استفاده می کنند، اذعان داشت: حدود ۵۴۶ هزار مشترک در بخش های خانگی، تجاری  از نعمت گاز برخوردار هستند و حدود ۸۶ جایگاه سوخت داریم که روزانه ۷۰۰ هزار مترمکعب گاز تولید می کنند.

به گفته شهبازی روزانه به طور متوسط حدود ۱۱ میلیون مترمکعب گاز در استان تولید می شود.

وی سال گذشته را یکی از افتخارآمیز ترین سالها به لحاظ پیشرفت کاری دانست و افزود: طی سال گذشته حدود ۵۶۰ کیلومتر شبکه و نصب ۱۱ هزار علمک داشتیم و همچنین ۲۷ هزار مشترک جدید به مشترکین اضافه شدند و توانستیم رتبه دوم کشور را کسب کنیم و یک رکورد را در پرونده کاری ثبت کردیم.

شهبازی یادآور شد: برای سالجاری ۶۶۱ روستا را جهت عملیات اجرایی و پیمانسپاری در دست اقدام داریم و همچنین طی امسال کار اجرایی ۱۵۶ واحد صنعتی به اتمام خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون حدود ۲۵۰ میلیارد تومان تعهد ایجاد کردیم که تا پایان سال این رقم به ۳۶۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه هر ۲ روز افتتاح و کلنگ زنی یک واحد صنعتی را در دستور کار داریم، اظهار داشت: امسال همچنین در نظر داریم هر روز در ۲ روستا یک افتتاح و یک کلنگ زنی در بحث گازرسانی داشته باشیم.

شهبازی اشاره ای به وضعیت اقتصادی کشور داشت و افزود: با این وضعیت و تغییرات نرخ ارز تا پایان سال فقط ۳۰۰ روستا از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

کد خبر 4368334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =