جهاد کشاورزی انگار وزارتخانه ۸ محصول است/ باغداری جایی ندارد

تنکابن - عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه باغداری جایی در وزارت جهاد کشاورزی ندارد گفت: وزارت جهاد کشاورزی انگار وزارتخانه هشت نوع از محصولات است.

شمس الله شریعت نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از جمله انتقادات به عملکرد دولت این است که باغداری جایی در کشاورزی ندارد یعنی وزارت کشاورزی انگار وزارت حدود ۸ محصول بوده و آن هم فقط به صورت خرید و دولت هیچ دخالتی در مرکبات و کیوی و .. ندارد واین موضوع را در مجلس به وزیر جهاد کشاورزی تذکر دادم و اصرار داریم که این دست موضوعات اصلاح شود، همچنین با توجه اقلیم وآب در کشور  مزیت باغداری بیشتر از کشاورزی است.

شریعت نژاد در باره امهال و استمهال وامها و فروش محصولات کشاورزی در منطقه پس از برف ۹۲ و ۹۵ نیز افزود: بارش ۱.۷۰ سانتی متر برف در سال ۹۲ در تاریخ بی سابقه بوده و آسیب های زیادی را به بخش های مختلف منطقه وارد کرد و حدود شش هزار واحد مسکونی آسیب دیده و کشاورزی دچار آسیب جدی شد.

 وی ادامه داد:دولت علیرغم همه مشکلات اقتصادی کمک های مختلفی را به اشکال گوناگون از جمله امهال وام ها ، مبالغ بلا عوض و غیره به مردم منطقه کرده و فقط برای امهال وام ها دولت در سال ۹۳ سه تا مصوبه داشت و تضمین و تهعد کرد بازپرداخت سر رسید وام مردم را در مدت ۳ سال امهال کند و این موضوع  کم سابقه بود.

شریعت نژاد تصریح کرد: در برف سال ۹۵  و سرمای ناشی از آن بسیاری از باغات دچار سرمازدگی شد و بازهم دولت با خرید محصولات یخ زده باغی مردم به کشاورزان کمک کرد و بیش از ۱۴ هزار تن فقط کیوی یخ زده از مردم خریداری شد که در تاریخ این کار سابقه نداشت.

وی درباره وضعیت بهداشت و درمان شهرستانهای تنکابن، رامسر و عباس آباد هم  ادامه داد: بهداشت و درمان در منطقه دارای کارنامه خوبی بوده و ساختمان اورژانس، درمانگاه ، ساختمان سرطان ، بیمارستان ، خوابگاه دانشگاه پرستاری و مامایی در شهرستان رامسر ساخته شد و احداث ساختمان واحد بین الملل که زمانی بحث انتقال آن مطرح بود از جمله اقدامات بهداشت و درمان در این شهرستان است.

شریعت نژاد درباره فرودگاه رامسر هم گفت: توسعه باند فرودگاه به طول ۲۷۰۰ متر انجام شده و اولین باند بتنی کشور است و مشکل موجود ناشی از موانعی است که بر سر راه توسعه ناوبری هواپیمایی وجود دارد ومجمتع فدک باید ۷۰ متر عقب نشینی کند و تاسیسات ملاصدرا  باید جمع شود.

وی افزود: برای تاسیسات ملاصدرا مکانی در کتالم مشخص شده و قرار شد تا مبلغ ۵ میلیارد تومان اعتبار در اختیار این مجموعه قرار گیرد وبتوانند ساختمان را احداث کنند و بر اساس آخرین پیگیری های انجام شده و قرار شد به فدک در جای دیگر مکان داده شود.

این نماینده مجلس درباره موانع پروازی فرودگاه رامسر گفت: سازمان هواپیمایی کشور به تیرهای برق و برخی درختان بلند بر سر راه مسیر پروازی ایراد گرفت و درخواست کردند که این موانع برطرف شود و مبلغ یک میلیارد تومان برای  زیر زمینی کردن تیربرق ها اختصاص داده شد و در باره درختان هم با جلساتی که با رئیس سازمان گردشگری داشتیم درختان را جابجا کردیم و بزودی پروازها از سر گرفته می شود.

کد خبر 4369033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =