صداقت و عدالت مسئله اساسی در گزینش است

ساری - دبیر هیئت عالی گزینش کشور با بیان اینکه سیستم گزینش باید طوری عمل کند که نتایجش مورد وثوق و اعتماد باشد، دقت و عدالت را مسئله اساسی در کار گزینشگر دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله وطنی در همایش گزینشگران دستگاه های اجرایی استان، با اشاره به این که تمامی ارکان گزینش، رسالتی مهم و حساس دارند، افزود: سیستم گزینش باید طوری عمل کند که نتایج اش مورد وثوق و اعتماد باشد.

وی با بیان این که تقوا برای گزینشگر بسیار تعیین کننده است، عنوان کرد: تقوا، میزان مطمئنی برای تشخیص صحیح از ناصحیح است و به گزینشگر امکانِ شناسایی امور مختلف در کارش را می دهد.

دبیر هیئت عالی گزینش کشور، با اشاره به این که گزینشگر برای انجام رسالت خود باید انگیزه بالایی داشته باشد، افزود: رعایت دقت و عدالت، مسئله ای اساسی در کار گزینشگر است.

وطنی با بیان این که گزینشگر باید از منابع موثق کسب اطلاع کند، گفت: گزینشگر باید مراقبت مستمر بر اخلاق کاری خود داشته باشد.

در این جلسه هم چنین نجفی، معاون هیئت عالی گزینش کشور با اشاره به اهمیت تکریم شان انسانی، گفت: سرمایه های انسانی در تحقق دولت های کریمه مهم هستند.  

وی بر گماردن افراد کارآمد در حوزه گزینش تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: باید در کار گزینشگر، حق فرد و حاکمیت هر دو رعایت شود و هم قضاوت صحیح و عادلانه صورت گیرد.

معاون هیئت عالی گزینش کشور، گزینشگران را سربازان خط مقدم تعیین صلاحیت و شایستگی افراد در نظام اداری و سازمانی دانست و یادآور شد: انجام گزینش دقیق، درست و منصفانه یک تکلیف است.

کد خبر 4369917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =