بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته محقق نمی شود

شبستر- فرمانده انتظامی شهرستان شبستر گفت: بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته محقق نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی فام صبح امروز پنج شنبه در مراسم تجلیل از مقام خبرنگار گفت: خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای جامعه و پل ارتباط بین مردم و مسئولان نظام هستند.

وی با گرامیداشت هفدهم مرداد اظهار داشت: امروز رسانه‌ها از جمله مهمترین نهادهای مسئول در جامعه هستند و بعید است کسی درباره فرهنگ ساز بودن رسانه‌ها تردید داشته باشد و بتواند نقش و تأثیر آن‌ها را در جامعه پذیر ساختن انسان‌ها و شهروند سازی منکر شود.

سرهنگ علی فام ادامه داد: اصحاب رسانه با تهیه و انعکاس اخبار، گزارش ها و تولید محتوا، مسئولان را در جریان مسائل، مشکلات و مطالبات مردم قرار می دهند و نقش اساسی در پیشرفت منطقه دارند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شبستر تأکید کرد: بدون مشارکت همگانی امنیت توسعه یافته و پایدار محقق نمی‌شود و رسانه‌ها می‌توانند به عنوان پل ارتباطی پلیس و مردم با ارتقای سطح کمی و کیفی همکاریِ آحاد جامعه با نیروی انتظامی، نوید بخش آینده‌ای بهتر برای شهروندان عزیز باشند.

وی افزود: رسانه‌ها قادرند باورهای ما را شکل دهند و از این منظر رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی مستلزم عزم جدی اصحاب قلم در آگاهی رسانی به آحاد جامعه است.

وی افزود: ارتقای امنیت اجتماعی یکی از شاخصه های مهم بین نیروی انتظامی و رسانه ها است و پوشش و انتشار اخبار ناجا در توسعه امنیت اجتماعی بسیار موثر خواهد بود و باعث آسودگی خاطر شهروندان می شود.

وی تصریح کرد: افراط و تفریط در هر امری و به خصوص عرصه خبر و گزارش پذیرفته نیست و خبرنگاران باید با رعایت امانت، صداقت و حق گویی وظایف خود را انجام دهند.

پلیس، نماد بارز فرهنگ اسلامی است

در این مراسم رئیس عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی شبستر نیز گفت: خبرنگاران، بازوی قوی مدیران اجرایی در انجام وظایف هستند و باید روز به روز مورد حمایت و توجه جدی مسئولان قرار گیرند.

حجت الاسلام الهیاری ابراز داشت: امروز پلیس، نماد بارز فرهنگ اسلامی است و خبرنگاران یاریگر مسئولانی هستند که تحقق اهداف کلان نیروی انتظامی، اولویت و هدفشان بوده و از این رو نقش چشمان تیزبین اهالی رسانه می‌تواند در چارچوب هویت ایرانی- اسلامی در نیل به امنیت بسیار موثر باشد.

وی افزود: گزارش ها و فعالیت های پلیس با همکاری دستگاه های اجرایی و فعالیت خوب خبرنگاران در اکثر رسانه های گروهی منعکس می شود.

کد خبر 4370094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =