مقابله با مفسدین خواست عمومی است/ لزوم ترویج ازدواج آسان

بوشهر - تاکید بر لزوم مقابله با مفسدین، ترویج ازدواج آسان و رفع مشکلات معیشتی مردم از نکات مهم مطرح‌شده در نماز جمعه دیر، خارگ و چغادک بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهار داشت: این امام بزرگوار علی رغم عمر کوتاهشان مجاهدی شجاع در مقابل توطئه های فریبکارانه خلفای عباسی بودند و با تربیت شاگردان متعدد و پاسخ گویی به شبهات ایفای نقش کردند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن با تمام وجود در دو جبهه جنگ اقتصادی و روانی به میدان آمده است، افزود: هدف آنها به ستوه آوردن مردم به عنوان پشتوانه اصلی نظام و ناکارآمد جلوه دادن حکومت دینی که بر سر راه مستکبرین قرار دارد است.

امام جمعه موقت بندر دیر بیان کرد: دشمن برای براندازی  جمهوری اسلامی هزینه های زیادی کرده است اما تا زمانی که  ما پایبند به دین و نظام هستیم کاری از پیش نمی برند.

وی عنوان کرد: دشمنی دشمنان همیشه بوده است اما متأسفانه گاهی اوقات خودمان بازی دشمن را تکمیل می کنیم و عده ای با فساد واخلال در بازار و احتکار به یاری دشمن می آیند.

بحرانی ادامه داد: در عرصه جنگ روانی نیز عده ای در داخل با بزرگ جلوه دادن مشکلات و ایجاد شبهه در مورد  مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه، مسئولین  و سپاه قهرمان در زمین دشمن بازی می کنند.

خطیب جمعه بندر دیر افزود: امروز احتکار، گرانفروشی  و اخلال در بازار به هر شکلی که باشد نه تنها کمک به دشمن و ضربه زدن به مردم است بلکه مایه تضعیف نظام مقدسی است که ثمره خون هزاران شهید و آرزوی تمام پیامبران و ائمه می باشد.

وی  با بیان اینکه حرکت خوبی در زمینه مبارزه با فساد شروع شده است، تصریح کرد: مقابله با مفسدین که سال‌ها مطالبه رهبری بود امروز به یک درخواست عمومی تبدیل شده و همه قوا باید کمک کنند که  این روند با قاطعیت ادامه داشته باشد.

بحرانی با تأکید بر لزوم مبارزه با فساد بدون ملاحظه کاری های سیاسی اضافه کرد:  از طرفی هوشبار باشیم همین مبارزه با فساد که باید عاملی برای وحدت ملی باشد به عاملی برای افتراق و سوء استفاده دشمن تبدیل نشود.

وی گفت:با حضور رئیس جدید بانک مرکزی و راه اندازی بازار ثانویه ارز علاوه بر ایجاد آرامش در بازار ارز نشان داد که گره زدن مشکلات به خارج از کشور اشتباه و فریب و دروغ است و اگر در داخل تدبیری وجود داشته باشد تحریم ها  کارساز نیستند.

امام جمعه موقت بندر دیر ابراز کرد: این روزها شاهد افزایش قیمت برخی از محصولات هستیم که انتظار می رود دولت ضمن نظارت بر بازار برای افراد محروم و مستضعف جامعه بسته های حمایتی خاصی در نظر بگیرد.

بحرانی  با اشاره به نقش صنایع متوسط و کوچک در بهبود وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد:باید موانع رشد بنگاه های کوچک برطرف شود  که با جلوگیری از واردات بی رویه اجناس خارجی و قاچاق کالا و اجرای درست و اصلاح برخی  قوانین ممکن می شود.

وی درباره روز ازدواج تأکید کرد: جوانان با الگو برداری از زندگی امیرا لمومنین(ع) وحضرت زهرا(س)  مهریه و جهیزیه و مراسم عروسی ساده داشته باشند وسبک زندگی اسلامی را انتخاب کنند.

خطیب جمعه بندر دیر در رابطه با روز مقاومت اسلامی یاد آور شد: حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه نه تنها حیثیت رژیم صهیونیستی را به بازی گرفت بلکه امروز به یکی از قدرت ها و بازیگران اصلی منطقه و الگویی برای آزادی خواهان  تبدیل شده است.

مسئولین تفکر جهادی و بسیجی داشته باشند

حجت‌الاسلام موسی کمالی در خطبه های نماز جمعه این جزیره اظهار کرد: نظام مقدس ما بر حضور مردم بنا نهاده شده است، مردم حرکت کردند و رژیم ستمشاهی را از بین بردند و به جمهوریت و اسلام، قانون اساسی، رئیس جمهور و خبرگان رای دادند، این انقلاب ما یک انقلاب مردمی است، وظیفه تمامی مسئولین این است که بگونه‌ای خدمت کنند که رضایت مردم بوجود بیاد، کسی که مسئولیت می‌گیرد بگونه کار کند که رضایت کردم را جلب کند.

وی افزود: وقتی که مسئولی در این نظام جایگاهی را می گیرد، خودش را باید وقف انقلاب، مردم خدمتگذاری کند. مسئولی که جایگاه را برای خودش، منافعش، حزبش و فامیلش، کار کنه، خیانت کرده به انقلاب و خون شهدا، هرکسی در پستی از مناسب حکومتی هرجا که باشه باید خدمت کند.

امام جمعه خارگ ادامه داد: مسئولین نباید از موقعیت خودش سو استفاده کنند، مسئول وظیفه دارد تمام تلاش خود را در راستای رضایت مندی مردم حرکت کند، مردمی که همیشه در صحنه حضور داشته‌اند و پا به پای انقلاب و اقتدار و استحکام نظام مقدس اسلامی بوده است، نباید کاری کنیم که حضور مردم کمرنگ شود. مسئولین باید مواظب باشند، در بین مردم حضور پیدا کنند ودر کنار مردم باشند.

کمالی تصریح کرد: خواهش ما از مسئولین تفکر جهادی و بسیجی است، دشمن دشمنی می‌کند و باید مواظب باشید اهداف دشمن توسط ما پیاده نشود، سیاست ارزی که دولت اجرا کرده، کمکی شده به مسئله اقتصاد و تقریبا یک رضایت بین مردم ایجاد شده است. اگر نقشه های آمریکا تاثیر داشت باید قیمت دلار و طلا بالا می‌رفت.

وی بیان کرد: مشکل ما مشکل مدیریت درونی است، مجلس ما همت خود را برای حل مشکلات بگذارند، شما نماینده مردم هستید نه برای لابی گری خودتان، یک نماینده باید تمام وقت خودش رو برای مردم بگذارد، دولت و مجلس باید کنار هم باشند تا مشکلات حل شود، این بسته ارزی مشکلاتی هم دارد که تورم زاست، دولت باید به فکر قشر کم درآمد باشد، دولت باید یارانه های پرداختی را ساماندهی کند.

لزوم ترویج ازدواج آسان

حجت الاسلام رضا خدری امروز در خطبه های نماز جمعه شهر چغادک به پیش رو بودن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و با پرداختن به مساله سبک زندگی اسلامی گفت: اول ذی حجه سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است و لازم است جوانان در زندگی خود زندگانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(ع) را سرمشق قرار دهند.

امام جمعه چغادک به زندگی ساده این دو حضرت پرداخت و افزود: مهریه اندک، جهیزیه ساده برای شروع زندگی، مراسم باشکوه عروسی اما در نهایت سادگی، همراهی در شرایط سخت زندگی، کمک کردن حضرت علی به فاطمه(س) در کارهای خانه، حفاظت از حریم خانه و تلاش برای پیروی از دستورات الهی در همه موارد و توجه به نشاط و شادابی خانواده همچون بازی با کودکان، تفریحات و لذت­های حلال سراسر زندگی این دو حضرت را شکل داده است.

وی در ادامه با گرامیداشت سالروز شهادت شهید حججی گفت: درود بر این شهید که حماسه بزرگی آفرید و حجتی شد در مقابل همگان و با تأثیری که در ایران و جهان ایجاد کرد نشان داد که خون بر شمشمیر پیروز است؛ با این حماسه بزرگ، داعش و پشتیبانانش را رسوا کرد.

حجت الاسلام خدری به سالروز شهادت امام جواد(ع) پرداخت و اظهار داشت: روش مبارزه فرهنگی و اعتقادی امام جواد(ع) درسی بزرگ برای امروز ما است؛ ایشان جوان ترین امام که در سن هشت سالگی به امامت و ۲۵ سالگی به شهادت رسید.

امام جمعه چغادک پاسداری از مکتب تشیع و مبارزه با مشکلات سیاسی و انحرافات عقیدتی و فرهنگی را از جمله ویژگی های این امام عنوان کرد و ابراز داشت: شهادت زودهنگام آن حضرت دلیلی بر این است که فعالیت­های فکری و فرهنگی او برای طاغوت، خطرساز بوده است.

وی مبارزه با عقل گرایان افراطی، غلات و دیگر فرقه‌های انحرافی، برتری شگفت انگیز علمی در مناظرات مختلف، برملا کردن چهره مزور و ریاکار مأمون عباسی که برای فریب مردم خود را دیندار و طرفدار دین نشان می­داد، تربیت قریب به ۲۷۶ شاگرد برجسته در علوم مختلف دینی و شاگردان و روات حدیث نظیر علی بن مهزیار اهوازی، محمد بن ابی عمیر، فضل بن شاذان نیشابوری، ارتباط با شیعیان با ایجاد شبکه وکالت و نمایندگی (از بغداد تا کوفه، اهواز، بصره، همدان، قم، ری، سیستان) از دیگر ویژگی های امام جواد(ع) عنوان کرد.

وی ادامه داد: امام جواد(ع) غریبانه و مظلومانه و با لب تشنه همچون جد غریبش حسین به شهادت رسید.

کد خبر 4370766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =