کاهش ۲۰تا ۲۵ درصدی هزینه‌های سلامت با اجرای راهنماهای بالینی

معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: برآورد ما این است که با برنامه‌ریزی‌های وزارت بهداشت برای اجرای راهنماهای بالینی حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش هزینه در نظام سلامت داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی درباره ورود راهنماهای بالینی به کریکلوم و برنامه های  آموزشی طراحی شده پزشکان گفت: یکی از راه‌کارهای اصلی کنترل هزینه‌ها این است ‌که پزشکان آموزش ببینند را آموزش بدهیم تا سطح ارجاع  بیمار را درست انتخاب کنند و  نسخه‌هایی  با معیار های استاندارد بنویسند.

 وی با بیان این‌که یکی از بهترین مسیرها برای کاهش هزینه‌های سلامت، آموزش همگانی مردم است، افزود: آموزش پزشکان، پیراپزشکان و مردم یکی از راهکارهای کاهش هزینه‌های نظام سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر محسوب می‌شود که باید به صورت جدی پیگیری شود.

 نمکی با بیان این‌که وزارت بهداشت در این مسیر همراه است، اظهار کرد: برآورد ما این است که با برنامه‌ریزی‌های وزارت بهداشت برای اجرای راهنماهای بالینی حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش هزینه در نظام سلامت داشته باشیم.

 معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: اگر پرونده الکترونیک سلامت، راهنماهای بالینی، نظام ارجاع و طرح پزشک خانواده به درستی اجرا شود، به شکل قابل توجهی می‌تواند در کاهش هزینه‌های سازمان‌های بیمه‌گر موثر باشد.

کد خبر 4371216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =