کارخانه بازیافت کاغذ در ایلام راه اندازی می شود

ایلام - معاون پسماند شهرداری ایلام از برنامه ریزی برای راه اندازی کارخانه بازیافت کاغذ در منطقه ششدار شهرستان ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نظام کارزانی روز شنبه در کارگاه آموزشی مدیریت پسماند در استانداری ایلام اظهار داشت: روزانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن زباله و پسماند در ایلام تولید می شود.

وی ادامه داد: ۱۲۰ هزار تن در سال میزان تولید نخاله های ساختمانی استان ایلام نیز است که قرار است با همکاری بخش خصوصی بازیافت این مواد در کارخانه ای که در محل سه راهی جندالله احداث می شود، انجام گیرد.

معاون پسماند شهردرای ایلام یکی از اصلی ترین مواد بازیافتی را کاغذ عنوان کرد و گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته ۷۰ درصد زباله های بخش اداری در کشور کاغذ است که در صورت حرکت تامین این مواد باید به قتل تعدا بسیاری زیاید از جنگل ها انجام شود.

کارزانی بر لزوم حرکت به سمت دولت الکترونیک و کاهش کاغذبازی اداری برای جلوگیری از قطع درختان تاکید کرد.

وی یکی از برنامه های مجموعه شهرداری ایلام را راه اندازی کارخانه بازیافت کاغذ برشمرد و یادآور شد: قرار است این مرکز در محدوده منطقه ششدار ایلام بزودی ایجاد شود.

معاون پسماند شهرداری ایلام بر لزوم فرهنگ سازی در استان برای استفاده بهینه و همچنین تفکیک زباله ها به منظور بازیافت دوباره تاکید کرد.

کارزانی افزود: هر تن زباله ۴۰۰ تن گاز گلخانه ای و همچنین ۶۰۰ لیتر شیرابه تولید می کند که میزان آلودگی آن ۳۵ درصد آلودگی فاصلاب شهری است.

وی به خطر رها کردن و سوزاندن زباله و عوارض آن در طبیعت اشاره کرد و افزود: رها کردن زباله در طبیعت باعث افزایش تعداد جانواران موزی که ناقل بیماری های نظیر حصبه ، سل و ... هستند، می شود.

کارزانی افزود: ضمن اینکه رها کردن بعضی لوازم برقی و باطری در طبیعت به دلیل داشتن جیوه باعث آلودگی آب های زیرزمینی می شود.

کد خبر 4371349

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =