مرعشی تعهدنامه اعضای شورا را به جای محسن هاشمی امضا کرد

رئیس شورای عالی استانها گفت: در هنگام انتخابات شورای شهر هم پیمان شدیم که بعد از حضور در شورا، عضویت در شورا را ترک نکنیم. این تعهدنامه را محسن هاشمی امضا نکرد و مرعشی به جای وی امضا کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استانها با اشاره به شرایط روز کشور در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا یک چهارم اقتصاد جهان را در دست دارد و از این نظر به منظور قوه زورگیری استفاده می کند.

وی با اشاره به چالش های موجود در کشور و تحریم های جدید اظهار داشت: این چالش ها می طلبد که وفاق سراسری در کشور ایجاد شود و نیاز جدی داریم که به وحدت و یکپارچگی برسیم.

الویری ادامه داد: یکی از ابزارهای ما برای رسیدن به یکپارچگی مطبوعات است. مطبوعات می تواند کمک کند که از این دوره حساس عبور کنیم و وفاق ملی را افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ما پتانسیل های بالایی در کشور داریم. از منابع زیرزمینی گرفته تا قرار گرفتن در منطقه سوق الجیشی. زمین های فراوان گردشگری، تنوع اقلیمی و نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده.

رئیس شورای عالی استانها گفت: از سوی دیگر چالشها را هم داریم و تجربیات نشان می دهد که با مدیریت درست و وفاق و همدلی نه تنها تحریم آمریکا به ما ضربه نمی زند که می تواند زمینه ساز تحول و جهش برای ما شود.

الویری در ادامه با اشاره به بحث هایی که درباره انتخاب افشانی به عنوان شهردار تهران مطرح شده بود، تصریح کرد: وفاق نافی تکثر دیدگاه ها نیست. ما می توانیم برای یک شیوه هم پیمان شویم اما نظرات مختلف ارائه دهیم.

وی افزود: در هنگام انتخابات شورای شهر هم پیمان شدیم که بعد از حضور در شورا، عضویت در شورا را ترک نکنیم. این تعهدنامه را محسن هاشمی امضاء نکرد و آقای مرعشی به جایشان امضا کرد.

رئیس شورای عالی استانها خاطرنشان کرد: در یک مقطع زمانی به یک نتیجه رسیدیم که آقای نجفی به عنوان شهردار انتخاب شود. در مرحله بعد شورا به این نتیجه رسید که به افشانی رأی بدهد اگرچه من یکی از دو نفری بودم که به ایشان رأی ندادم اما چون شورا با دموکراسی به این انتخاب رسید، تا آخرین لحظه از آقای افشانی حمایت می کنم.

الویری گفت: در جلسه وزیر کشور هم عنوان کردم که من به آقای افشانی رأی ندادم اما با تمام توان به او کمک خواهم کرد.

وی در خصوص موضوع بازنشستگی شهردار تهران نیز یادآور شد: منتظر نظر شورای نگهبان هستیم و هنوز نظر قطعی اعلام نشده است.

کد خبر 4371418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =