سه شهرك علمي در كشور ساخته مي شود

رييس دبير خانه مجلس دانش آموزي از ساخت سه شهرك علمي براي دانش آموزان در كشور خبر داد.

امين عارف نيا در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر افزود : ساخت اين شهرك ها به منظور تبديل آموخته هاي تئوري به عملي توسط مجلس دانش آموزي در آخرين جلسه مطرح شد و با ارسال اين پيشنهاد به رئيس جمهور مورد استقبال وي قرار گرفت و به زودي سازمان مديريت و برنامه ريزي و وزارت اقتصاد و دارايي اعتبارات اين شهرك ها را بررسي مي كنند.

وي با اشاره به اين كه اين شهرك ها تا سه سال اينده به بهره برداري مي رسند ، افزود : شهرك هاي علمي مجموعه اي از فضاهاي آزمايشگاهي و كارگاهي است كه دانش آموزان مي توانند به صورت عملي آموزه هاي علمي ، پژوهشي ، تحقيقاتي و مهارتي را در آنجا به اجرا بگذارند.

عارف نيا با تاكيد بر اين كه در حال حاضر عملا هيچ شهرك علمي در كشور وجود ندارد ، افزود : نبايد آموزش هاي علمي فقط در حد تئوري باقي بمانند، چرا كه اگر اين آموزه ها به اجرا در نيايند به سرعت فراموش شده و زحمات معلمان و دانش آموزان به هدر خواهد رفت.

وي همچنين از برگزاري همايش ملي به منظور استفاده  از ظرفيت و پتانسيل شوراهاي دانش آموزي در فرايند پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر در سطح مدارس خبر داد و افزود : مصرف مواد مخدر در جامعه دانش آموزي دغدغه اي است كه بايد براي حل اين مشكل راه حل هايي را پيش بيني كرد.

 رييس دبير خانه مجلس دانش آموزي با تاكيد بر اين كه مي توان با استفاده از پتانسيل شوراهاي دانش آموزي دانش آموزان را نسبت به مسائل اعتياد آگاه كرد و نسل آينده را در مقابل اين معضل ايمن ساخت ، گفت : سازمان دانش آموزي به همراه ستاد مبارزه با مواد مخدر با سرمشق قرار دادن شعار " اصلاح جوانان با جوانان " براي حل اين معضل اجتماعي گامي موثر برمي دارد.

کد خبر 43715

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =