زمستان سال جاری راحت تر آلودگی هوای تهران را پشت سر می گذاریم

تهران- استاندار تهران گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، زمستان سال جاری راحت تر آلودگی هوای تهران را پشت سر می گذاریم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین مقیمی ظهر شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران گفت: برنامه های انجام شده سبب خواهد شد، تا زمستان سال جاری آلودگی کم تری در هوای تهران خواهیم داشت، در این راستا تولیدکنندگان خودروها و واردکنندگان اتوبوس ها و کامیون ها باید همکاری کنند، تا حداقل آلودگی را در زمستان شاهد باشیم.

وی خواستار لحاظ کردن سهم استان تهران در برخورداری از اتوبوس ها و کامیون های جدید در طرح نوسازی خودروهای عمومی شد و گفت: نیاز است، وزارت صنعت معدن و تجارت در راستای نوسازی ناوگان استان تهران توجه ویژه کند.

استاندار تهران خواستار جریمه کامیون های فرسوده و فاقد معاینه فنی شد و گفت: این طرح باید روزانه و شبانه توسط پلیس راهور اجرا شود و کامیون ها و اتوبوس هایی که در سطح شهر تردد می کنند در سامانه شهرداری ثبت می شوند و در صورت مشاهده تردد خودروهای سنگین باری و مسافری فاقد معاینه فنی و شناسه،متوقف شوند، نباید هم جریمه اعمال شود و هم شاهد عدم کاهش آلودگی هوا در تهران باشیم، چرا که هدف اصلی کاهش آلودگی هوا است.

وی افزود: توقف حرکت کامیون ها و اتوبوس های فرسوده عملیاتی است، اما باید دقت شود، که تعللی در جابجایی مسافران توسط اتوبوس ها و حمل بار از طریق کامیون ها پیش نیاید.

مقیمی گفت:  تردد خودروهای مسافربر و باربر در تهران با شهرداری تهران است.

استاندار تهران با بیان این که اتوبوس ها برای حمل و نقل نیاز به تایید شهرداری تهران دارند، گفت: ٧٠ درصد آلودگی تهران مربوط به اتوبوس ها و کامیون های گازوئیلی است و حدود ۳ هزار اتوبوس آلاینده در تهران مربوط به شرکت واحد است و باید از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی و فرسوده ممانعت شود.

بر اساس این گزارش، در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران مقرر شود، کارگروهی متشکل از محیط زیست، شهرداری تهران،پلیس راهور در تهران و  فرمانداری،محیط زیست و شهرداری در شهرستان های استان تهران تشکیل شده و ساز و کار عملیاتی اجرای طرح ممانعت از تردد کامیون ها و اتوبوس های فاقد معاینه فنی را بررسی کنند.

کد خبر 4371520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =