بهره مندی بیش از هزار نفر از تسهیلات سربازی در شرکتهای دانش بنیان

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تاکنون بیش از هزار نفر از تسهیلات سربازی از شرکت های دانش بنیان بهره مند شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در نشستی خبری تحت عنوان «تسهیلات سربازی افراد فعال در شرکت های دانش بنیان» که در معاونت علمی برگزار شد، گفت: پایه اصلی بحث اقتصاد دانش بنیان، نیروهای انسانی هستند. از این رو درصدد هستیم که بتوانیم با فرآیندهایی از این نیروها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سالیانه هزار نفر از نخبگان و کارآفرینان از سیستم جایگزین پروژه به جای سربازی استفاده می کنند، گفت: سال گذشته با پیگیری های سردار باقری و تائید مقام معظم رهبری در خصوص ارائه امکانات جدید در حوزه سربازی، به توافقاتی رسیدیم که این یک نوآوری جدید در راستای استفاده بهینه از نیروهای انسانی محسوب می شود.

ستاری گفت: کسب و کارهای دانش بنیان و شرکت های دانش بنیان و همچنین استارت آپ ها به صورت روزمره در یک اکوسیستم فعالیت می کنند که با ۶ حوزه اصلی سروکار دارند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: در حوزه مالیات (معافیت های مالیاتی)، گمرک، مجوزها، شهرداری، تامین اجتماعی و نظام وظیفه (سربازی) از جمله این حوزه ها محسوب می شود.

به گفته وی: در حوزه نظام وظیفه موضوع ایجاد مسیر برای امریه سربازی در شرکت های دانش بنیان و اجرای طرح های تحقیقاتی جایگزین خدمت سربازی را مورد پیگیری قرار داده ایم.

ستاری در خصوص نخبه های ایرانی غیر مقیم نیز گفت: تسهیلات نظام وظیفه سربازی به افرادی تعلق می گیرد که داخل ایران باشند تا ما بتوانیم طرح را با ستاد کل نیروهای مسلح جلو ببریم. اکنون بیش از هزار نفر از سیستم ما استفاده می کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: همچنین کسانی که وارد برنامه خلاق معاونت علمی می شوند می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

ستاری با اشاره به برنامه هایی که در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در محیط کسب و کار اتفاق افتاده گفت: دو هفته پیش موضوع بیمه را داشتیم که در این راستا به توافقاتی با سازمان بیمه رسیده ایم. امیدواریم با این اتفاقات جدید بتوانیم سربلند بیرون بیاییم.

به گزارش مهر در این مراسم سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح و سردار فرحی رئیس قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح نیز حضور داشتند.

کد خبر 4372286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =