افزایش قیمت ارز فرصتی طلایی برای صادرات محصولات کشاورزی است

پیشوا- مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: افزایش قیمت ارز فرصتی طلایی برای صادرات محصولات کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار مهر، کریم ذوالفقاری پیش از ظهر یکشنبه در سفر به شهرستان پیشوا و دیدار با حسین عباسی فرماندار این شهرستان طی سخنانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه کشت گلخانه ای در شهرستان های دیگر نیازمند فرهنگ سازی است تا مردم نسبت به آن اقبال نشان دهند اما این فرهنگ در پیشوا حاکم بوده و رغبت لازم میان مردم نسبت به آن وجود دارد.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه هر هکتار گلخانه برای ۵ الی ۱۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند، افزود: استان تهران ۲۵ الی ۳۰ درصد گلخانه های کشور را در خود جای داده است و در این میان شهرستان پیشوا با حدود ۱۲۰۰ هکتار گلخانه، یک سوم از سه هزار هکتار گلخانه های استان تهران را داراست.

ذوالفقاری وجود گلخانه های کشاورزی را فرصتی برای شهرستان پیشوا دانست و گفت: راه اندازی بارانداز صادراتی محصولات کشاورزی و فعال کردن تعاونی گلخانه داران با هدف فراهم سازی بستر صادرات، کوتاه کردن دست واسطه ها و ایجاد رونق اقتصادی در پیشوا ضروری است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه گلخانه سازی سبزی و صیفی در پیشوا تبدیل به یک فرهنگ شده است، بیان داشت: رونق پیشوا در کشاورزی است و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در یک پروسه ۴ الی ۵ ساله گلخانه های پیشوا را به دو برابر افزایش دهیم.

وی در ادامه افزود: افزایش قیمت ارز علیرغم مشکلات فراوان، یک فرصت برای گلخانه داران در بحث صادرات محصول است و اگر بتوانیم سیاستگذاری مناسبی داشته باشیم افزایش قیمت دلار یک فرصت طلایی برای بخش کشاورزی است؛ این فرصت نه برای کشاورزی در فضای باز بلکه برای کشاورزی در فضای گلخانه است تا بتوانیم محصولات را صادر کنیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: در حال حاضر نیز محصولات کشاورزی پیشوا صادر می شود اما بخشی از سودی که باید به گلخانه دار برسد تا کار خود را توسعه دهد نصیب واسطه ها می شودولذا در این زمینه راه اندازی یک واحد کارتن سازی را در کنار راه اندازی بارانداز صادراتی و فعال کردن تعاونی گلخانه داران در پیشوا ضروری است.

کد خبر 4372424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =