همایش بین المللی "خلیج فارس و توان هسته ای صلح آمیز ایران" برگزار می شود

همایش بین المللی "خلیج فارس و توان هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران" توسط گروه علوم سیاسی دانشگاه اصفهان 6 و 7 اسفند ماه سال جاری در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، این همایش با هدف فراهم ساختن زمینه های دستیابی به تحلیل دقیق علمی از منطقه مهم و حساس خلیج فارس و دستیابی جمهوری اسلامی ایران به دانش و فناوری هسته ای صلح آمیز توسط دانشگاه اصفهان و با همکاری دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه برگزار می شود.

ثبات سیاسی و امنیت خلیج فارس در محورهای تأثیر توان هسته ای صلح آمیز ایران بر ترتیبات امنیتی منطقه، تأثیر توان هسته ای صلح آمیز ایران بر همگرایی یا واگرایی در منطقه و توان هسته ای صلح آمیز و ثبات سیاسی آینده منطقه در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین سیاست و اقتصاد انرژی در خلیج فارس در موضوعات سیاست های تأمین انرژی های جایگزین در منطقه، نوسانات قیمت نفت و تأثیر آن بر اقتصاد انرژی منطقه، تأثیر انرژی هسته ای صلح آمیز بر توسعه پایدار منطقه و دستیابی ایران به فناوری هسته ای صلح آمیز و تأثیر آن بر اقتصاد انرژی و سیاست های اقتصادی منطقه در این همایش بررسی خواهد شد.

دیپلماسی رسانه ای با محورهای انعکاس توان هسته ای صلح آمیز در رسانه های منطقه ای، بازتاب توان هسته ای صلح آمیز ایران در رسانه های فرا منطقه ای و مطالعه تطبیقی بازتاب توان هسته ای صلح آمیز ایران در رسانه های منطقه ای و فرامنطقه ای و بازیگران دولتی و غیردولتی در محورهای تأثیر توان هسته ای صلح آمیز ایران بر حضور قدرتهای فرامنطقه ای در خلیج فارس و توان هسته ای صلح آمیز ایران و تأثیر آن بر بازیگران غیردولتی (کمپانیهای نفتی، تجاری، بیمه، مالی و ... ) مورد بررسی قرار می گیرند.

مسائل زیست محیطی خلیج فارس نیز از دیگر مواردی است که در این همایش بررسی خواهد شد. آلودگی های هیدورکربنی، آسیب های زیست محیطی آبزیان و تکنولوژی فراوری منابع انرژی و احتمال آلودگیهای محیطی ساکنین خلیج فارس از محورهایی است که در این زمینه مقالاتی ارائه خواهد شد.

کد خبر 437248

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =