آرایش نهایی پارلمان پاکستان مشخص شد

کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان آرایش نهایی پارلمان این کشور را مشخص کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه پاکستان، بنا بر اعلام کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان، پس از اضافه شدن سهمیه های خاص به نمایندگان پارلمان این کشور،  آرایش نهایی احزاب در پارلمان مشخص شد.

گزارش ها حاکی از آن است حزب تحریک انصاف که در ۱۱۶ منطقه انتخاباتی پیروز شده بود موفق شد نظر ۹ نماینده دیگر را نیز جذب کند و ۱۲۵ نفر را از طریق رای مستقیم به پارلمان وارد کند.

در ادامه و با توجه به تعلق گرفتن سهمیه های ویژه بانوان و اقلیت های مذهبی بر اساس درصد نمایندگان راه یافته به پارلمان این حزب موفق شد ۵ نماینده از اقلیت‌های مذهبی و ۲۸ نماینده از بانوان را نیز به پارلمان دعوت کند و به این ترتیب از پتانسیل حداقل ۱۵۸ نماینده بهره مند خواهد بود.

«حزب مسلم لیگ شاخه نواز» که در رده دوم قرار گرفته است موفق شد ۶۴ نفر را از طریق رای گیری و ۱۸ نفر را از طریق سهمیه‌های ویژه وارد پارلمان کند و به این ترتیب این حزب ۸۲ نماینده در پارلمان خواهد داشت.

حزب «مردم» به عنوان سومین حزب قدرتمند در پارلمان پاکستان ۴۲ نماینده را از طریق رای گیری و ۹ نفر دیگر را از طریق سهمیه‌های خاص وارد پارلمان کرده و اینک ۵۳ نماینده دارد.

رتبه‌های بعدی نیز به این ترتیب است: حزب «مجلس متحده عمل»، ۱۵ نماینده، حزب «متحده»، ۷ نماینده، حزب «مسلم لیگ شاخه قائد اعظم»، ۵ نماینده، حزب «بلوچستان عوامی پارتی»، ۵ نماینده، حزب «بلوچستان نشنال پارتی»، ۴ نماینده و سایر احزاب ۳ نماینده.

قرار است اولین جلسه پارلمان جدید پاکستان فردا برگزار شود و مراسم سوگند نخست وزیر آتی این  کشور که عمران خان خواهد بود نیز روز ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد)  برگزار می شود.

کد خبر 4372506

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =