صداقت و امانتداری مهم ترین ویژگی رسانه/هدایت جامعه نقش رسانه است

رشت- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان صداقت و امانتداری را ویژگی مهم رسانه برشمرد و گفت: خبرنگاران در سطح جامعه نقش هدایت گری دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسن تسخیری بعدازظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان که در سالن همایش بنیاد شهید برگزار شد با اشاره به اینکه جایگاه خبرنگاری یک جایگاه بسیار بزرگ با شرافت است، اظهار کرد: شرافت این جایگاه به حدی بوده که خداوند به پیامبر گرامی اسلام به عنوان فردی که اخبار و پیام الهی را به جامعه عرضه می کند مأموریت داده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین مأموریت رسولان الهی اخبار و اطلاع رسانی است، افزود: رسیدن به مقام نبوت یعنی فردی که پیام الهی را به جامعه می رساند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان به برخی از وظایف انبیاء الهی به عنوان پیام رسان از دیدگاه قرآن اشاره کرد و گفت: مهم ترین مأموریت پیامبران و انبیاء الهی  این بوده که هر آنچه خداوند اعلام می کند عینا به جامعه ابلاغ کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه کسی که پیام الهی ابلاغ می کند نقش هدایت گری دارد، خاطرنشان کرد: پیامبران به عنوان ابلاغ کننده پیام الهی به دنبال هدایت جامعه هستند وظیفه ای که امروز بر دوش خبرنگاران است.

حجت الاسلام تسخیری با اشاره به اینکه در این میان هستند افرادی که خود را به عنوان هدایت کننده معرفی کرده ولی ادعایشان دورغین است و امروز در حبس بسر می برند، تصریح کرد: فردی که به عنوان هدایت گر جامعه معرفی می شود باید خود راساخته و تربیت کند.

وی با بیان اینکه صداقت از ویژگی هدایت گری و پیام رسانی است، افزود: اگر در خبر صداقت وجود نداشته باشد خقیقت اخبار و رسالت اصلی خبرنگاران زیر سوال می رود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان امانتداری را از دیگر ویژگی های این حوزه برشمرد و ادامه داد: هر خبری دلیل بر حقانیت و واقعیت خبر نیست لذا اصحاب رسانه باید در مخابره کردن اخبار دقت لازم را داشته باشند.

وی با تأکید براینکه رسالت خبرنگاری رسالت پیامبران است، گفت: یکی از نکات مهم در این عرصه این بوده که اخبار نباید تنها برای منافع شخصی، گروهی، حزبی و مادی تنظیم شود.

کد خبر 4372899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =