طرح استعدادهای درخشان قرآنی در قزوین اجرا می شود

قزوین- مسئول دارالقرآن الکریم تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: طرح استعدادهای قرآنی برای حافظان و قاریان قرانی تا پایان سال در قزوین برگزار می شود.

جواد قلی پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: با برگزاری آزمونهای قرانی زمینه استعدادیابی و آموزش مستمر جوانان و نوجوانان در این عرصه فراهم شده است.

مسئول دارالقرآن الکریم تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: روز شنبه آزمون ورودی استعدادیابی قرآنی در سنین ۱۰ تا ۱۸ سال برگزار شد که ۱۵۸ نفر شرکت کردند و ۴۵ نفر بیشترین امتیاز را کسب کردند.

وی افزود:این افراد در ۲۱ شهریور ماه دردوره تخصصی استعدادیابی قرآنی شرکت کرده ودر اردوی ۵ روزه تخصصی درکرج شرکت خواهند کرد.

قلی پور بیان کرد: طرح استعدادهای درخشان قرآنی تا پایان سال با حضور اساتید برجسته استانی و کشوری کلاسهای تخصصی قرآن کریم در رشته های صوت، لحن و. قف و ابتدا، تجویذد و سبک زندگی قرآنی تا پایان سال پیش بینی شده است.

وی یادآورشد: همچنین طرح تربیت معلم پیش دبستانی با حضور بیش از ۸۰ نفر و آزمون ورودی مفاهیم ۴ و ۵ و قرائت تخصصی در کنار ۱۱۳ ساعت کلاس نیز پیش بینی شده است که با حضور اساتید مطرح کشور برگزار می شود.

قلی پور یادآورشد: دوره تربیت معلم برای چهارمین دوره است که روزهای یکشنبه، سه شنبه و ۵ شنبه برای برادران برگزار می شود و ۲۲ نفر زیر نظر اساتید قرآنی آقایان: مجید وفاپور، فضلعلی، رفعتی آموزش می بینند و در صورت قبولی گواهی رسمی دریافت خواهند کرد.

وی گفت: همچنین طرح حفاظ قرآنی روز ۲۷ مرداد ماه و قرائت سطح در ۲۲ مرداد ماه برگزار می شود.

مسئول دارالقرآن الکریم تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: طرح اعطای مدرک تخصصی  به حافظان قرآن کریم در مرحله قبلی برگزار شد که ۱۰۷ نفر درآزمون کتبی در حفظ  ۵ جزء، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء شرکت کردند که آزمون شفاهی نیز روز ۲۷ مردادماه برگزار خواهد شد و درصورت قبولی، گواهی رسمی معادل به افراد اعطا خواهد شد.

وی بیان کرد: دردوره قرائت سطح شش نیز که به عنوان یک کلاس تخصصی است ۶۵ نفر شرکت می کنند و ۲۵ نفر پذیرفته خواهند شد.

کد خبر 4372983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =