روزه‌داری دانش‌آموزان مسلمان هیچ مشکلی در مدارس ایجاد نمی‌کند

هلموت ز ایفن گفت: ماه رمضان هیچ اثر مخربی بر شرکت مسلمانان در کلاس درس، امتحانات، کلاس‌های ورزشی، شرکت در فعالیت‌های مدرسه و همچنین در سفرهای گروهی دانش‌آموزان ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ماه ژوئن، هلموت زایفن از اعضای حزب آلترناتیو از دولت نوردراین وستفالن خواست که شرایط مدارس در ماه رمضان را بررسی کنند. این درخواست قبل از شروع ماه رمضان مطرح شد. بر اساس ادعای نماینده حزب آلترناتیو برای آلمان، دانش‌آموزان مسلمان و والدین آنها در ماه مبارک رمضان باعث ایجاد مشکلاتی در مدرسه می‌شوند. او در درخواستی که به دولت نوردراین وستفالن ارائه داد، نوشت:«خستگی، عدم تمرکز و تنش، اغلب از عواقب روزه گرفتن دانش‌آموزان است.علاوه بر این، بارها اتفاق افتاده که والدین دانش‌آموزان مسلمان به معلمان و مسئولان مدرسه فشار آورده‌اند تا در طول ماه رمضان، تکالیف، امتحانات و یا ارزیابی‌ها انجام نشود.»

این در حالی است که مسئولان دولت نوردراین وستفالن به تازگی در واکنش به این درخواست گفته‌اند که تاکنون اتفاقات غیرعادی در ماه رمضان در مدارس تأیید نشده است.

وزیر آموزش و پرورش در ایالت نوردراین وستفالن در پاسخ به این درخواست گفت: ماه رمضان هیچ اثر مخربی بر شرکت مسلمانان در کلاس درس، امتحانات، کلاس‌های ورزشی، شرکت در فعالیت‌های مدرسه و همچنین در سفرهای گروهی دانش‌آموزان ندارد.

وی افزود:«علاوه بر این، بازرسان مدارس، هیچ گزارشی درباره نیاز دانش‌آموزان به درمان اورژانسی در این ماه نداشته‌اند. همچنین هیچ گزارش مستندی درباره تاثیر روزه‌داری بر برگزاری امتحانات، فعالیت‌ها و یا دیگر رویدادهای مدرسه منتشر نشده است.» به گفته وزیر آموزش و پرورش نوردراین وستفالن، برنامه درسی همه مدارس در ماه رمضان به خوبی انجام شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته است. 

کد خبر 4374544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =