قطع گاز صنایع مصلحت نیست/افتتاح ۱۱۷ میلیارد تومان پروژه گاز رسانی

شیراز _ مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: پتروشیمی و صنایع بیشترین بدهی را دارند اما قطع کردن گاز مصلحت نیست هرچند که گاز پتروشیمی را نیز قطع کردیم اما انشعاب منازل با یک دوره بدهی قطع نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعباس حسینی ظهر چهارشنبه در نشست خبری آخرین وضعیت گازرسانی در استان فارس افزود: ۱۰۷ شهر استان فارس وجود دارد که ۹۵ شهر دارای گاز، ۹ شهر در دست اجرا و در کل بیش از ۹۹ درصد ضریب برخورداری در فارس است.

وی در خصوص وضعیت روستاها نیز تصریح کرد: ۲۶۹۳ روستا مشمول گازرسانی است که ۱۶۴۱ روستا گازدار شده ۵۳۳ روستا در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت گاز فارس ادامه داد: ۸۴۱۵ صنعت مشمول گازرسانی است که ۶۹۸۵ صنعت گازدار شده و ۴۲۴ صنعت در دست اجرا است و از ۶۶ شهرک صنعتی نیز ۴۰ شهرک گازرسانی شده و ۱۰ شهرک نیز در حال اجرا است.

حسینی در خصوص پروژه های هفته دولت نیز گفت: ۱۱۷ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت افتتاح می شود.

وی در خصوص مصرف گاز در استان نیز افزود: ۳۵۲ میلیارد تومان کل مطالبات شرکت گاز است که ۱۸۰ میلیارد تومان از پتروشیمی و سپس نیروگاه ها است و ۳۸ میلیارد تومان از نیروگاه ها است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر نوع برخورد با بدهکاری منازل در شیراز و قطع انشعاب گاز، گفت: اخطار و قطعی گاز صنایع و پتروشیمی نیز داشتیم اما بنا به مصلحت و توجه به تولید نمی توانیم گاز صنایع بدهکار را قطع کنیم.

حسینی در پاسخ به اعتراض خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه چه کسی این مصلحت را مشخص کرده است، گفت: مصلحت نیست اما باید رسانه ها به تولید و اقتصاد کمک کنند و صدور قبض به معنی بدهکاری صاحب انشعاب گاز است اما قطع کردن انشعاب برای یک با دو دوره نداریم به طور حتم بدهی این منازل بیشتر از یک دوره بوده است.

کد خبر 4375103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =