تکمیل ۶ ماهه بزرگراه شهید نجفی رستگار بعد از رفع معارض‌ها

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تکمیل ۶ ماهه بزرگراه شهید نجفی رستگار بعد از رفع معارضات باقی مانده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج معزی با اشاره به نشست مشترک معاونان شهردار تهران گفت: آخرین وضعیت اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار(دولت آباد) طی این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی با تاکید بر اهمیت عملکرد ترافیکی بزرگراه شهید نجفی رستگار در ساماندهی مبادی ورودی شرق پایتخت و کمک به کاهش بار ترافیک بزرگراه بسیج، اظهارکرد: در این نشست مقرر شد کار تملک معارضات باقی مانده به موازات تلاش برای رفع مشکلات مالکان املاک و اراضی تملک شده قبلی پیگیری شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران  ادامه داد: بنابر اعلام مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران که در این جلسه حضور داشت، تکمیل پروژه مذکور متعاقب رفع تمام معارضات ملکی و تامین اعتبار لازم به ۶ ماه زمان نیاز دارد و در اولویت قرار گرفتن احداث مسیرهای تندرو می تواند به عنوان یک راهکار بهینه اجرایی در پیشبرد سایر بخشهای پروژه موثر واقع شود.

 در نشست مذکور که با حضور ایرج معزی معاون فنی و عمرانی، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک، شاپور رستمی معاون هماهنگی امور مناطق، زریر نگین تاجی سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه ۱۵ و مدیران ارشد حوزه معاونت فنی و عمرانی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از روند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار، اعتبارات لازم برای تملک معارضات باقی مانده و رفع موانع اجرایی موجود مورد بررسی قرار گرفت.

بزرگراه شهید نجفی رستگار معبری ۵ کیلومتری است که از بخش شرقی بزرگراه آزادگان آغاز شده و پس از عبور از زیر بزرگراه امام علی(ع) به بزرگراه امام رضا(ع) منتهی می شود. این مسیر کمربندی که از آن با عنوان بزرگراه دولت آباد نیز یاد می شود، پس از عبور از عرض بزرگراه امام رضا(ع) به طرح احداث بزرگراه شهید شوشتری می پیوندد. در حالی که پیشرفت عملیات اجرایی پروژه از مرز ۸۰ درصد فراتر رفته است، هنوز بیش از ۱۴۰ پلاک معارض در مسیر اجرای آن وجود دارد.

کد خبر 4375812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =