تخصیص ۳ میلیارد تومان سهمیه قیر برای شهرستان‌های کرمان و راور

کرمان - معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از تخصیص حداقل سه میلیارد تومان قیر با تخصیص ۱۰۰ درصدی برای دو شهرستان کرمان و راور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا شاملو در نشست جمع بندی سفرش که به دعوت پوربراهیمی نماینده مردم کرمان و راور انجام شد، اظهار داشت: آنچه سهمیه برای استان در زمینه سهمیه قیر و اعتبارات ملی می گذاریم، تخصیص ۱۰۰ درصد می گذاریم و حداقل سه میلیارد تومان قیر با تخصیص ۱۰۰ درصد برای دو شهرستان کرمان و راور می گذاریم.

وی ادامه داد: در مورد آنهایی که اراضی را تصرف کردند و بعضا با قصد و غرض هم نبوده است، قطعات کوچکی که در حدنصاب تفکیک هستند تا ۷۰ درصد تخفیف و اراضی از حد نصاب تفکیک تا یک هزار مترمربع، مازاد آن تخفیف ۴۰ درصدی داده می‌ شود.

شاملو در ارتباط با بازنگری طرح های هادی روستایی عنوان کرد: اعتبار لازم برای بازنگری همه روستاها وجود ندارد، لذا در روستاهایی که دوره آن به اتمام رسیده است با همکاری بنیاد مسکن استخراج شوند که یا در گروه روستاهای دارای شرایط پیچیده به عنوان اولویت از اعتبارت ملی، استانی و داخلی در اولویت بازنگری قرار گیرند و یا اینکه تعدادی از روستاها با الحاق یک لکه زمین به روستا مشکل برطرف می شود.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بحث روستاهای گردشگری و دارای بافت باارزش را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: معماری بومی روستاها به شدت در حال از بین رفتن است.

وی خواستار شد تا فرمانداران و بخشداران برای شناسایی و معرفی روستاهای واجد ارزش های خاص اقدام کرده تا در لیست معرفی به عنوان ۳۰۰ روستای با ارزش گردشگری که در برنامه پنج ساله ششم دیده شده است، قرار گیرند.

بنا بر این گزارش، از مصوبات این سفر تصمیم‌ گیری در خصوص اجرای طرح هادی روستاها و بازنگری طرح‌ های هادی روستاها است که مقرر شد با اعتباری که در این زمینه گذاشته می شود، موارد مربوط به این موضوع انجام گیرد.

همچنین در خصوص آسفالت معابر روستایی و جاده ورودی روستاها که در طرح هادی است، مقرر شد با تامین قیر رایگان انجام شود.

مشکل ضمانت وام های پرداختی از سوی بنیاد مسکن نیز مقرر شد با دریافت ضامن زنجیره‌ ای برطرف شود.

بازسازی منازل فرسوده روستایی با تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد با مبلغ ۳۵ میلیون تومان از دیگر مصوبات سفر معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به کرمان بود.

در خصوص ساخت جدید منازل روستایی مقرر شد تا مبلغ ۲۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شود.

همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف شد تا اسناد مالکیت زمین های واگذاری را سریعا پیگیری کند و در روستاهایی که زمین کافی برای متقاضیان جدید وجود ندارد، از سوی بنیاد مسکن زمین در اختیار آنها گذاشته شود.

همچنین مقرر شد در روستاهایی که نیاز به بازنگری طرح هادی دارند، علی‌ الحساب زمین‌ هایی که امکان ارائه خدمت از سوی بنیاد مسکن وجود دارد، اقدام لازم انجام شود.

کد خبر 4376290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =