در مبارزه همه‌جانبه با مفاسد اقتصادی سست نشده‌ایم / کسانی که تا دیروز شیپور جنگ می‌نواختند امروز برای ما پیام گفتگو می‌فرستند

رئیس جمهور مبارزه با مفاسد اقتصادی را کاری سنگین و همه جانبه و مستمر دانست و گفت: قوای مقننه و مجریه در مسیر مبارزه همه جانبه با مفاسد اقتصادی سست نشده و قاطعانه این روند را پیگیری می کنیم .

به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر محمود احمدی نژاد که امروز برای ارایه لایحه بودجه سال 1386 کل کشور به مجلس شورای اسلامی آمده بود ، به خبرنگاری که از اهمال دستگاههای اجرایی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی انتقاد کرد، پاسخ داد: اسامی مفسدان اقتصادی اعلام و با آنها برخورد مناسبی صورت گرفته است .

وی افزود : مبارزه با مفاسد اقتصادی کارسنگین و همه جانبه و مستمر است که در حین آنکه موانع وجود دارد ، ادامه یافته و دولت و مجلس در این مسیر سست نشده اند .

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگاردیگری که سئوال کرده بود ، دولت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تشدید تحریم ها چه برنامه ای دارد ؟ گفت : بسیار بعید است که اتفاق خاصی در این زمینه بیفتد اما ما خود را برای همه شرایط آماده کرده ایم .

احمدی نژاد افزود : سلاح تحریم از کارافتاده و زنگ زده است وادبیاتی که درباره ما به کار می برد ، متعلق به سی سال گذشته است .

وی ادامه داد : ایران کشوری قدرتمند و دارای ارتباطات گسترده سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی است و در دنیا تاثیر گذار است و بیش از آنکه ما نیازمند غرب باشیم ، غربی ها نیازمند ما هستند .

احمدی نژاد خاطر نشان کرد : در بودجه سال آینده پیش بینی شده به گونه ای عمل شود که اقتصاد و سرمایه گذاری داخلی از تحرکات بیرونی تاثیر نگیرد و آنچه که درباره جنگ مطرح می شود ، یک عملیات روانی است که متاسفانه برخی نیز از آن اثر گرفته و گفته اند که بزودی جنگ راه می افتد .

"کسانی که تا دیروز شیپور جنگ می نواختند، امروز جلوی ملت ما سرفروآورده اند و برای ما پیام گفتگو فرستاده اند و می خواهند مواضع نادرست گذشته خود را اصلاح کنند " .

رئیس جمهور اظهار داشت : آنها دشمن ملت ما هستند و قصد دارند به کشور ما ضربه بزنند ولی از آنجا که نظام ما و  ملت ما مستحکم ایستاده اند و رهبری هوشمندانه بر کشور حکومت دارد ، نمی توانند لطمه ای به ما وارد کنند و به حمد و قوه الهی کارها به روال عادی خود جلو می رود .

 خبرنگاری از رئیس جمهور سئوال کرد : آیا بهتر نیست دولت به جای افزایش حقوق کارمندان ، تعاونی های کشور را فعال نماید ؟ که احمدی نژاد پاسخ داد چنانچه مجلس شورای اسلامی افزایش بودجه را تصویب کند ، می توانیم این حقوق را  غیر نقدی هم پرداخت کنیم تا بخشی از مشکلات برطرف شود .

احمدی نژاد اضافه کرد : مجلس و دولت دنبال راهکار درستی برای تامین حقوق افراد کم درآمد هستند و تلاش می کنند وضعیت نامتعادل در پرداخت حقوق ها ، ساماندهی شود .

تصمیم اصلی و همت قطعی ما این است که وضعیت دریافتی کارکنان اصلاح شود تا تحول جدی در زندگی آنها رخ دهد ، که پی گیری این موضوع در مراحل نهایی قرار دارد .

خبرنگار دیگری از رئیس جمهور سئوال کرد : برخی نمایندگان ملت در تذکرات خود معتقدند تصمیمات دولت کارشناسی نیست .شما چه نظری دارید ؟ احمدی نژاد پاسخ داد : نمامیندگان در اظهار نظر آزادند ولی تصمیمات دولت ، کارشناسی و عالمانه و آثار آن در جامعه مشهود است .

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری که نظر وی را درباره گرانی ها و تذکرات نمامیندگان ملت در این زمینه جویا شده بود ، گفت : تذکرات نمایندگان برآمده از نظرات مردم است و دولت نیز به آنها توجه می کند .

وی افزود : به زودی درباره گرانی ها مفصل سخن خواهم گفت، ولی بدون تردید تلاش می کنیم ریشه کامل نوسانات قیمتی که بخشی از آنها مصنوعی و تحمیلی است درمان شود .

احمدی نژاد در خصوص سفر خود به کشورهای آمریکای جنوبی نیز توضیح داد : در سیاست خارجی و روابط بین ملتها ، اصل ایجاد رابطه برادرانه است .

وی افزود: آمریکای جنوبی از نظر مردمی و مطالبات و ویژگی ها با منطقه ما شباهت فراوانی دارد و ما با آنها دوست هستیم .

وی تصریح کرد : ایران علاقه مند به گسترش روابط خود با دیگر کشورهاست و بزودی برای افزایش سطح روابط با دیگر کشورهای آمریکای جنوبی از جمله برزیل ، رفت و آمدهایی بین دو کشور صورت می گیرد .

رئیس جمهور در پایان در خصوص علت تاخیر در ارایه لایحه بودجه سال آینده ، اظهار داشت : دولت می خواست بودجه درموعد مقرر تقدیم مجلس شود ولی برخی تحولات پیش آمده ، سبب شد بخش هایی از آنها فشرده شده و تغییر نماید و پس از انجام این کارها، این لایحه ارائه گردد .

کد خبر 437636

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =