عامل طلاق بیشتر فرهنگی است تا اقتصادی!

شبستر- فرماندار شهرستان شبستر گفت : ازدواج آسان و سالم در جامعه نیازمند ترویج فرهنگ سازی است. عامل طلاق بیشتر فرهنگی است تا اقتصادی!

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن مستفید که در جمع ستاد ساماندهی امور جوانان سخن می گفت اظهار داشت: هر نوع فعالیت در حوزه جوانان اعم از ازدواج و اشتغال سرمایه گذاری برای آینده جوانان و کشور می باشد نه هزینه و در واقع زیر بنای توسعه کشور می باشد، بنابراین ستاد ساماندهی جوانان که با حضور کلیه دستگاههای اجرائی شهرستان تشکیل شده باید برآیند اقدامات دولت در حوزه جوانان باشد.

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان شبستر با تاکید برخودداری از انجام وظایف به منظور رفع تکلیف عنوان کرد: باید با برنامه ریزی مناسب و ارائه آموزشهای مختلف در زمینه مهارتهای زندگی، جوانان با برنامه و دارای مهارت لازم پرورش یافته  تا به عنوان مدیران و کارگزاران آینده در اداره خانواده و کشور موفق بوده و به پیشرفت کشور نیز کمک نمایند. که بدین منظور ادارات آموزش و پرورش، بهزیستی و کمیته امداد می توانند نقش محوری ایفا نمایند.

فرماندار شبستر با اشاره به اینکه وجود جمعیت جوان در هرکشوری باعث پویایی و تحرک در آن جامعه می شود یادآور شد: میان دو مقوله اشتغال پایدار، ازدواج و تداوم زندگی مشترک رابطه مستقیم برقرار است و با افزایش نرخ اشتغال در میان جوانان نرخ ازدواج نیز افزایش خواهد یافت.

وی در بخشی از سخنان خود به دلایل افزایش آمار طلاق اشاره کرد و گفت: اعتیاد تنها عامل طلاق در جامعه نیست بلکه چنانچه شاهد هستیم بیشتر امر طلاق در خانواده های متمکن نیز اتفاق می افتد که این نشان می دهد از نظر فرهنگ سازی در زمینه کاهش آمار طلاق کار موثر انجام نداده ایم لذا عامل طلاق بیشتر فرهنگی است نه اقتصادی، بدین منظور راه کارهایی باید برای کاهش نرخ طلاق اندیشیده شود و این موضوع جز با خرد جمعی امکان پذیر نمی باشد.

کد خبر 4376504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =