حوزه کسب و کار استان مرکزی در طرح های پژوهشی مورد توجه قرار گیرد

اراک- استاندار مرکزی گفت: اگرچه استان مرکزی پایین ترین نرخ بیکاری را در کشور به خود اختصاص داده، اما نیاز است در حوزه اشتغال و کسب و کار این استان، تحقیقات و پژوهش های منظم و مدون انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده عصر روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در اراک که با رویکرد بررسی عناوین پیشنهادی طرح های پژوهشی مرتبط با یک درصد اعتبارات پژوهشی استان در سال جاری برگزار شد، اظهار داشت: شاخص هایی چون چگونگی حفظ منابع آب های سطحی و زیرزمینی، آلودگی هوا و موضوعات مختلف زیست محیطی، کشاورزی و خاک، آسیب های حوزه صنعت و کارگری، بررسی چالش های اشتغال و بازار کسب و کار و ارایه ساز و کارهای اجرایی برای موارد ذکر شده در دستور کار امور پژوهشی استان قرار گیرد.

وی افزود: یکسری کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در ۱۴ مورد توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی و کارشناسان مربوطه و با مشارکت مدیران دستگاه ها تدوین شده که طرح هایی درخور تقدیر و کارآمد است.

آقازاده خاطرنشان کرد: ابراز نظرهایی که توسط مدیران دستگاه ها و برخی از کارشناسان حاضر در این جلسه مطرح شد، ما را به این نتیجه می رساند که بایستی به عناوین طرح های پیشنهادی پژوهشی دستگاه‌ها نگاه کلی تر داشته باشیم و طرح ها پس از چکش کاری و کارهای تحقیقاتی مورد پیگیری قرار بگیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه باید طرح های پژوهشی را تجمیع کنیم تا بتوانیم به کارهای عملیاتی  نزدیک تر شویم، بیان داشت: به این مساله هم دقت شود که قرار بر این نیست یک درصد سهم پژوهشی را نسبت به اعتباری که از هر دستگاه گرفته شده به همان دستگاه برگردانیم، چون ممکن است در برخی از پژوهش‌ها نیاز به صرف هزینه بیشتر باشد.

آقازاده تصریح کرد: در مورد آسیب های صنعت و کارگری که یکی از عمده ترین معضلات استان مرکزی است باید حتما کار پژوهشی انجام شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی پایین ترین نرخ بیکاری را در میان استان‌های کشور دارد اما نیاز است که در حوزه کسب و کار و آسیب های اجتماعی  پژوهش های تخصصی تری توسط کارشناسان دنبال شود.

کد خبر 4376623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =