به دنبال ایجاد مناقشه درباره گردنبند صلیب یکی از کارکنان خطوط هوایی بریتانیا، این شرکت اعلام کرد که قانون منع نمادهای دینی میان کارکنان خود را لغو کرده است. این تصمیم مورد استقبال رهبران کلیسای انگلیکن بریتانیا قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع اینترنتی، نادیا اویدا ازکارکنان شرکت هواپیمایی خطوط هوایی بریتانیا که این مناقشه برسر گردنبند صلیب وی به وجود آمد از لغو این قانون ابرار مسرت کرد و آنها را دیرتر از موعد توصیف کرد.

تغییر خط مشی این شرکت هواپیمایی از روز اول فوریه اعمال می شود و تمام کارکنانی که لباس متحد الشکل دارند می توانند آزادانه نماد دین خود را همراه داشته باشند.

هنگامی که از ایویدا خواسته شد از همراه داشتن صلیب خودداری کند ، اسقف اعظم کانتربری این اقدام را تقبیح کرد و به دنبال آن چندین نماینده پارلمانی بریتانیا تهدید کردند این شرکت را تحریم می کنند.

اسقف اعظم کانتربری روز گذشته از تغییر خط مشی خطوط هوایی بریتانیا استقبال ونسبت به اینکه خطوط هوایی بریتانیا به نگرانیهای منعکس شده درباره این موضوع توجه کرد ابراز مسرت کرد.

دکتر جان سنتامو نیز از اتخاذ این تصمیم و لغو قانون پیشین ابراز رضایت کرد.

لغو این قانون از سوی خطوط هوایی بریتانیا به دنبال مشورتهای گسترده با کارکنان خود و گروههای دینی به نمایندگی از کلیسای انگلیکن انگلستان، کلیسای کاتولیک و شورای مسلمانان بریتانیا صورت گرفت.

طی چند سال اخیر بحث نمادهای دینی در بسیاری از کشورهای اروپایی مورد توجه قرار گرفت. بسیاری از پیروان ادیان خواستار همراه داشتن نماد دینی خود هستند، اما با مخالفتهای گسترده ای رو به رو می شوند به طوری که مخالفان حجاب را به عنوان نماد دینی در نظر گرفته و در بسیاری از موارد چالشهای جدی برای مسلمانان فراهم کرده اند.

 این در شرایطی است که مسلمانان حجاب را به عنوان نوع پوشش واجب برای زنان در نظر گرفته و آن را همانند صلیب مسیحیان یا دستار سیکها نماد دینی نمی دانند.

کد خبر 437753

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =