سیاست های تشویقی برای استفاده از انرژی پاک ارائه شده است

تبریز - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی از ارائه سیاست های تشویقی برای استفاده از انرژی پاک خبر داد و گفت: مردم می توانند در حوزه سلول های خورشیدی سرمایه گذاری کنند.

اکبر فرج نیا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه به علت منطقی شدن تراز تولید با مصرف برق، خاموشی ها از ۱۹ مردادماه حذف شد، ابراز داشت: برنامه خاموشی ها، به دلیل اتفاقات غیرقابل پیش بینی شده در شبکه برق، تا چند روز دیگر هم بر روی سایت اطلاع رسانی می شود اما با توجه به پیش بینی وضع هوا در روزهای آتی، خاموشی ها ادامه پیدا نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی جزو استان های پرمصرف نیست، افزود: ۳۰ درصد مصرف برق استان آذربایجان شرقی در بخش خانگی، ۲۸ درصد در بخش صنعت و ۲۴ درصد نیز در بخش کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری با اشاره به اینکه در خاموشی های با برنامه خسارتی به وسایل الکترونیکی وارد نمی شود، گفت: خسارت ها عمدتا ناشی از اتصال در شبکه هاست که سیستم های حفاظتی عمل نمی کند و این موضوع نیز پیش بینی شده و خسارت ها از طریق بیمه سالانه پوشش داده می شود و اگر شهروندان در این خصوص دچار خسارت شدند با در دست داشتن مدارک و مستندات به مدیریت توزیع برق در شهرستان ها مراجعه کنند.

فرج نیا همچنین به صادرات برق اشاره کرد و اظهار داشت: در تابستان امسال صادرات برق نداشتیم و ۱۰۰ درصد برق تولید شده در داخل کشور مصرف شد، حتی از کشورهای ارمنستان و آذربایجان نیز واردات داشتیم.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال افزایش نرخ در توزیع برق نداشتیم، تاکید کرد: به دلیل مدیریت مصرف و تفکیک مشتریان پرمصرف و کم مصرف، تعرفه های فصلی و ساعتی تعریف شد که این تعرفه ها در نرخ مشتریان کم مصرف تاثیری ندارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی بر ضرورت استفاده از انرژی پاک تاکید و تصریح کرد: سیاست های تشویقی در این زمینه در نظر گرفته شده که استفاده از سلول های خورشیدی در پشت بام منازل از جمله مواردی است که مردم می توانند در این حوزه، سرمایه گذاری کنند.

کد خبر 4378731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =