کتاب «شهر گنبدهای فیروزه‌ای و کاشی‌های شکسته» نقد و بررسی می‌شود

کتاب «شهر گنبدهای فیروزه‌ای و کاشی‌های شکسته» با حضور کارشناسان ۴ شهریورماه در اصفهان نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست معرفی و بررسی کتاب «شهر گنبدهای فیروزه ای و کاشی‌های شکسته» نوشته محمود فروزبخش، یکشنبه ۴شهریورماه از ساعت ۱۸ در  خانه مشروطیت اصفهان برپا می شود.

این نشست با حضور دکتر علی ربانی، دکتر رضا اسماعیلی، دکتر مهدی ژیانپور برگزار می شود.

این کتاب مجموعه ۳۰ مقاله به نویسندگی محمود فروزبخش است که شامل سه بخش «حال پدران»، «حال گذارن» و «حال نگران» است که به ترتیب به گذشته، حال و آینده اصفهان می پردازد.انتشار کتاب شهر گنبدهای فیروزه ای و کاشی‌های شکسته

در بخش گذشته به تاریخ شهر اصفهان از زمان پیش از زمان اسلام تا زمان صفویه و بعد از آن اشاره شده و در مورد خصوصیات اصفهانی، لهجه اصفهانی و وضع علم و دانش و سیاست در گذر زمان اشاراتی شده است.

در بخش حال، وضع فعلی اصفهان در زمینه هنر، رسانه، سیاست، معماری و تربیت و بخش آینده نیز مقالاتی در باره توسعه ارائه شده است.

گنبدهای فیروزه ای عنوانی است که اصفهان با آن شناخته می شود و این مهم به علت وجود بناهای تاریخی و میراث غنی فرهنگی موجود در اصفهان است؛ اما هنگامی که صحبت از کاشی های شکسته می شود، منظورمان اشاره ای به وضعیت آشفته و نابسامان اصفهان امروزی است.

در مقدمه این اثر آمده است: این کتاب برای مطالعه و لذت بردن است و ادعای آن علمی بودن به معنای ارائه نتایج تحقیقات و پژوهش ها نیست. اما محتوای آن می تواند برای پژوهشگران، فضایی ایجاد کند که بتوانند به جنبه های متفاوت تری نیز نظر بیندازند.

از نویسنده این اثر دو عنوان کتاب دیگر با نام های «مشروطه ای که تاج نمی خواست» و «حکایت بیداری» با موضوع بیداری اسلامی در شهر اصفهان به چاپ رسیده است.

شهر گنبدهای فیروزه ای و کاشی های شکسته در ۱۹۲ صفحه و با قیمت ۲۰ هزار تومان ابتدای سال جاری به همت انتشارات آرما منتشر شد.

کد خبر 4379566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =