امنیت غذایی و رونق تولیدات دامی در استان سمنان تأمین می‌شود

سمنان- معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه روستاها منابع تولید کشور هستند، گفت: تأمین امنیت غذایی و رونق تولیدات دامی  در مناطق روستایی استان در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ناجی شامگاه دوشنبه در نشست تخصصی-آموزشی دهیاران،بخشداران و رئیس شوراهای اسلامی در استان سمنان اظهار داشت: روستاها منبع و منشأ تولید در کشور هستند که باید نسبت به بهبود زیر ساخت‌های موجود در روستاها برای رونق تولید در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه رونق تولیدات دامی در استان سمنان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: تأمین امنیت غذایی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت برای حفظ سلامت مردم است و این امر در اولویت دولت برای اجرای طرح‌های روستایی است.

تولید مهم‌ترین شاخصه روستاها است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با تأکید بر لزوم احیای هویت روستا ها در جامعه امروزی خاطرنشان کرد: در ۴۰ سال گذشته روستاهای استان ماهیت خود را تا حدودی از دست دادند و باید برای حفظ کارکردها و احیای هویت واقعی روستاها در بخش‌های مختلف اقدامی اساسی انجام شود.

ناجی با بیان اینکه این هدف در چهار دهه گذشته به خوبی انجام نشده است تاکید کرد: برای ایجاد توسعه پایدار باید از توسعه روستاها و ایجاد زیر ساخت‌های مناسب در این مناطق در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه روستاها تولید کننده هستند و این مهم ترین شاخصه روستاها است، اعلام کرد: افرادی که از ابتدا در روستاها به مردم خدمت کردند امروز از مسئولان کارآمد نظام هستند و باید قدردان نیروهای کارآمد در کشور باشیم.

بافت فیزیکی روستاها حفظ شود

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه حفظ جمعیت روستایی امری ضروری است، ابراز داشت: باید فعالیت‌های روستایی از محدوده کشاورزی و دامداری خارج شود و در تمام سطوح فعالیت های اشتغال‌زایی در مناطق روستایی گسترش یابد.

ناجی با اشاره به اینکه تأمین معیشت مردم در مناطق روستایی از دیگر اولویت‌های دولت است، بیان کرد: توسعه فعالیت‌های کشاورزی را باید به عنوان یک هدف مهم در این مناطق پیگیری کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم حفظ بافت فیزیکی روستاها یادآور شد: توسعه بخش گردشگری در مناطق روستایی باید با مشارکت شورای شهر و دهیاری‌ها در استان پیگیری شود.

کد خبر 4380524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =