ضرورت حفظ اتحاد/مسلمانان هیچگاه جنگی را آغاز نکرده اند

اصفهان - امام جمعه موقت اصفهان گفت: حفظ اتحاد در شرایط کنونی بسیار ضروری است اما افرادی که اصرار به حفظ برجام دارند، قدرت دشمن را بیش از قدرت خود باور کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌ الله سید ابوالحسن مهدوی صبح چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان با اشاره به اینکه ما باید در هر شرایطی آماده رویارویی با دسیسه های دشمن باشیم، اظهار داشت: حفظ اتحاد در شرایط کنونی بسیار ضروری است اما افرادی که اصرار به حفظ برجام دارند، قدرت دشمن را بیش از قدرت خود باور کرده اند.

وی ادامه داد: بنابر آیات قرآن ما باید خود را به سلاح قدرت مجهز کنیم تا دشمن از ما هراس داشته باشد اما زمانیکه دشمن برای صلح نزد شما آمد با درنظر گرفتن ملاحظات و احتیاط در خدعه دشمن، با توکل بر خدا آن را قبول کنید.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: مسلمانان هیچ گاه جنگی را آغاز نکرده اند و تمامی تلاش آنها برای قدرتمند شدن و آمادگی در برابر دشمن برای مقابله با دسیسه هاست.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود به روش های ایجاد نشاط روحی و جسمی نیز اشاره کرد و گفت: انسانی که تقوای الهی پیشه کند قطعا از آرامش روحی برخوردار است.

آیت الله مهدوی افزود: زدن آب به صورت و دست هر ۱۵ دقیقه یک بار سبب ایجاد نشاط روحی و جسمی در فرد می شود و هوشیاری انسان را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه خواندن نماز شب و بعد از آن نماز صبح فرد را با نشاط می کند، گفت: نماز اول وقت تاثیرات قبل توجهی در زندگی دارد که بهتر است به آن مقید باشیم.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه در عید قربان زائران خانه خدا با رمی جمره دشمن را از خود دور کرده و با قربانی کردن، دنیا را برای خود بی اهمیت می دانند، اظهار داشت: برای رسیدن به آرامش در زندگی مادی نیز راه هایی از نظر اسلام وجود دارد که عمل به آنها می تواند وضعیت فرد را بهبود بخشد.

وی بیان داشت: تلاش، توکل به خدا، دوری از آرزوهای طولانی، افزایش عزت نفس، عدم مقایسه خود با دیگران، نشست و برخواست با فقرا، راضی شدن به تقدیر خداوند، دل کندن از محبت دنیا و رعایت اعتدال در مصرف از جمله راهکارهای رسیدن به آرامش در زندگی مادی است.

کد خبر 4381760

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =