جامعه نیازمند نظم اخلاق فرهنگی/مدیران تلاش جهادی داشته باشند

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه به شدت نیازمند نظم اخلاق فرهنگی در جامعه هستیم، افزود: کنگره دو هزار شهید استان بالاترین نظم‌دهنده مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدمهدی مروج الشریعه صبح شنبه در پنجمین شورای اداری خراسان جنوبی بیان کرد: مردم ولی‌نعمت نظام هستند.

وی بیان کرد: تلاش‌های عادی و نحوه برخورد قدرت‌های جهانی به هر میزانی از سلطه خواهی که در ذات آن‌ها است، مدل و شکل دیگری از مدیریت را برای نگه داشت و پیروزی جمهوری اسلامی ایران طلب می‌کند.

مروج الشریعه اظهار کرد: کمتر متوقع شدن برای رفاه شخصی و بیشتر تلاش کردن برای مردم کفایت نمی‌کند و مدیریت جهادی به معنای واقعی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری قدرت‌های جهانی در مقابل ایران صف آرایی می‌کنند، اظهار کرد: این نقشه‌ها از چهل سال گذشته آغازشده که در تمامی این برنامه‌ها با شکست مواجه شده‌اند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد : در شرایط فعلی به همکاری مردم نیازمند هستیم تا بتوانیم همچون گذشته فتنه‌های دشمن را خاموش کنیم.

وی با بیان اینکه افرادی پاک‌دل، مقید به نظام در مساجد حضور پیدا می‌کنند، اظهار کرد: مسئولان باید از این بستر استفاده کنند.

مدیران با مردم صادق باشند

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: مردم می‌توانند برای رفع نقص‌های جامعه ارائه طریق دهند که باید از آن‌ها استفاده کند.

وی اظهار کرد: امروز ۹۶ گروه معاند قسم‌خورده در آن سوی مرزها نشسته و با حمایت منابع مالی استکبار، شبانه‌روز علیه نظام مشغول هستند.

مروج الشریعه با بیان اینکه نباید در برابر این نقشه‌ها تماشاگر باشیم، گفت: فضای مجازی می‌تواند فکر جامعه را در اختیار قرار دهد که باید از این بستر برای اطلاع‌رسانی استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید واقعیت‌های موجود جامعه را بیان کنیم، اظهار کرد: بنا نیست تنها کم و کاستی‌ها را به مردم منتقل کنیم بلکه باید تمام عملکردها بیان شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه شرایط فعلی کشور ویژه است، افزود: رهبری دستور تشکیل شورای عالی داده و فرمودند هر تصمیمی که در این شورا با حضور سه روسای قوه است، تصویب و اجرا شود.

وی با بیان اینکه وضعیت موجود جامعه نیازمند درک صحیح حاکم بر مدیریت است، گفت: باید با مردم صادق باشیم چرا که هر جا صادقانه عمل کرده‌ایم، موفق بوده‌ایم.

شرایط فعلی جامعه نیازمند تلاش جهادی مسئولان

مروج الشریعه با بیان اینکه مدیران باید فعالیتی جهادی داشته باشند، افزود: شرایط فعلی جامعه نیازمند کار شبانه‌روزی دارد.

وی ادامه داد: مدیرانی که توانایی مدیریت در وضعیت موجود فعلی را ندارند، جا به جا می‌شوند.

مروج الشریعه بیان کرد: مدیران باید بدانند که امروز لحظه‌ای جای تن آسایی نیست و اگر قادر به کاری جهادی نیستند، باید محترمانه پست و مسئولیت را ترک کنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید مردم از خدمات نامطلوب دچار رنجش شوند، گفت: مردم همواره پشتیبان نظام بوده که این بالاترین دارایی است.

وی بیان کرد: دشمن از دیرباز با تمام قوا و تکنیک جلوآمده تا شعله‌های نظام را خاموش کند اما به همت مردم موفق نبوده است.

مروج الشریعه ادامه داد: در تاریخ مشاهده می‌شود که هر کشوری که به آمریکا اعتماد کرده‌اند، به پیروزی نرسیده‌اند.

وی با بیان اینکه خوی استکبار به رشد و توسعه نیست، افزود: استکبار در تقسیم کار جهانی، مسیر رشد هر کشور را مشخص می‌کند و چهارچوب خاصی ندارد.

اجازه احتکار به کسی نمی دهیم

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در شرایط کنونی جز استناد به مستندات کلام وحی، اتکا به ملت، توکل بر خدا و خودباوری نمی‌توان موفق شد.

وی با بیان اینکه امروز دولت پشتیبان نظام برای پاسخگویی به همه مسائل است، گفت: جای تأسف است در این‌چنین شرایطی، انبارهایی میلیاردها کالا را انباشته می‌کنند.

مروج الشریعه افزود: در خراسان جنوبی به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم کسی کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم را در انبارها انباشته کند.

وی با اشاره به برنامه‌های دشمن در فضای مجازی بیان کرد: سازنده این جعبه جادویی نظم اخلاقی ندارد، این در حالی است که در همه خانواده‌ها رها شده است.

مروج الشریعه با بیان اینکه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دلیل توجه نکردن خانواده‌ها به فرزندان رخ می‌دهد، افزود: مدیران و همه اجزای نظام نباید نسبت به این شبکه‌ها بی‌تفاوت باشند.

مروج الشریعه بیان کرد: گاهی از داخل افرادی بلندگوی استکبار شده و اهدافش را که جز نابودی نظام چیزی نیست، دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه به شدت نیازمند نظم اخلاق فرهنگی در جامعه هستیم، افزود: کنگره دو هزار شهید استان بالاترین نظم‌دهنده مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: اگر فرصت کنگره دو هزار شهید استان را از دست دادیم و نتوانستیم از آن به نحو مطلوب استفاده کنیم، خسارت بزرگی را مرتکب شده‌ایم.

کد خبر 4383790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =