شهرداری ایلام از آب قنات ها برای فضای سبز بهره گیرد

ایلام- استاندار ایلام از شهرداری ایلام خواست به منظور استفاده بهینه از آب قنات های موجود برای آبیاری فضای سبز بهره گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در جلسه اعضای شورای حفاظت از منابع آب اظهار کرد: استفاده از پساب فاضلاب، آبیاری قطره ای و آب چاه ها در اولویت شهرداری ها به منظور آبیاری فضای سبز باشد.

وی به قنات های بدون استفاده در سطح شهر ایلام اشاره کرد و افزود: قنات بسیاری در شهر ایلام وجود دارند که آب آنها به هدر می رود و شهرداری ایلام موظف است برای استفاده بهینه آب این قنات را برای فواره و آب نما استفاده کند.

استاندار ایلام تاکید کرد: جداسازی سامانه آبیاری فضای سبز از آب شرب اقدامی مهم و حیاتی در خصوص کاهش بحران آب در استان ایلام به شمار می ‏رود.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: به دلیل کمبود منابع آب هیچ اقدام عملی از سوی شهرداری‌ها برای جداسازی آب فضای سبز از آب شرب، صورت نگرفته و با توجه به شرایط بحرانی آب استان، چنین وضعیتی پذیرفتنی نیست.

بحران کم آبی در استان

وی شهرداری ها را مکلف کرد تا سه ماه آینده در خصوص جداسازی آب فضای سبز خود از آب شرب اقدام کنند و افزود: در حال حاضر تامین آب شرب مردم بر توسعه فضای سبز ارجحیت دارد و لذا توسعه فضای سبز باید با حساب و کتاب صورت گیرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه جداسازی آب خام از آب شرب برای آبیاری فضای سبز سبب کاهش مصرف می‌شود، گفت: با توجه به بحران کم آبی در سراسر کشور برای مقابله با آن باید از هدررفت آن جلوگیری شود و شهرداری ها با برنامه ریزی مناسب برای اجرای کامل این طرح اقدام کنند.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: اجرای این طرح در استان به دلیل شرایط خاص آب و هوایی، کاهش بارندگی ضروری است و به برنامه ریزی دقیقی نیاز دارد.

استاندار ایلام تاکید کرد: اگرچه نگهداری و مراقبت از فضای سبز ضرورت دارد اما باید شهرداران روش های دیگری را جایگزین استفاده از آب شرب برای آبیاری آنها کنند.

کد خبر 4384092

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =