دولت متعهد شده ۷۰ درصد هزینه‌های تأمین زیرساخت نوسازی را بپردازد

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از تعهد ۷۰ درصدی هزینه های تامین زیر ساخت برای نوسازی شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، کاوه حاجی علی اکبری ظهر امروز در نشستی با حضور مدیران نوسازی بافت های فرسوده کلان شهرهای کشور گفت: بافت فرسوده شهری از اواسط دهه ۸۰ مورد توجه ویژه دولت قرار گرفته و ضوابط و مصوبات مهمی در این حوزه به صورت قانون درآمده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در این ۱۰ سال هنوز نتوانستیم شاهد اقدامات درست در این زمینه باشیم گفت: با توجه به آسیب های فراوان بافت فرسوده، سال گذشته موضوع نوسازی از سوی دولت، مجلس و دستگاه های ذیربط مورد توجه مضاعف قرار گرفت تا هرچه سریعتر نسبت به حذف و برون رفت از بافت فرسوده اقدام شود.

حاجی علی اکبری با بیان اینکه اهمیت این موضوع باعث شده که رئیس جمهور به صورت مستقیم در این بخش ورود پیدا کند، خاطرنشان کرد: در بهمن سال گذشته با دستور مستقیم شخص رئیس جمهور، کلنگ ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری در کلان شهرهای کشور به زمین خوردو جلسات هفتگی فساد ملی بازآفرینی شهری با حضور معاون اقتصاد، مشاور رئیس جمهور و شهرداران کلان شهرها برگزار می شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به تدوین آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری تصریح کرد: این آئین نامه دستاوردهای مهمی دارد که ضروری است مورد پیگیری قرار گیرد تا در دستور کار نهادها و دستگاه های ذیربط قرار گرفته و به صورت ویژه به آن پرداخته شود.

وی به یکی از مهمترین مفاد این آئین نامه اشاره کرد و گفت: برمبنای این آئین نامه دولت متعهد است ۷۰ درصد هزینه های مربوط به تأمین خدمات و زیرساخت ها را برای بازآفرینی و نوسازی محله ها ارائه دهد.

حاجی علی اکبری تأکید کرد: پیگیری اعطای تسهیلات ساخت و ساز با بهره ای معادل ۵۰ درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار همچنین اعطای تسهیلات تا سقف ۱۶۰ میلیارد تومان از محل منابع صندوق یکم با نرخ ۶ درصد به منظور خرید مسکن در بافت فرسوده از جمله موارد این آئین نامه است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی دفاتر تسهیل گری در کلان شهرهای کشور یادآور شد: خوشبختانه کلان شهرهای کشور نیز همانند پایتخت در حوزه نوسازی بافت های فرسوده ورود کرده اند و تسهیل گری در موضوعات مسکن، تأمین خدمات، بهسازی، مسائل اجتماعی و غیره مورد توجه قرار گرفته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه دولت در حوزه نوسازی بافت های فرسوده، نگاه کلان تری را دنبال می کند و به دنبال این است که از ظرفیت بافت فرسوده برای ایجاد فرصت های جدید اقتصادی و کاهش بیکاری استفاده کند.

کد خبر 4385214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =