پرداخت وام ناشران، با امضاي تفاهم نامه اي ميان معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و بانك رفاه كارگران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاري " مهر " به نقل از روابط عمومي معاونت امور فرهنگي وزارت ارشاد، " برزين ضرغامي " مشاور اجرايي معاونت، با اعلام خبر بالا گفت: با پي گيري هاي معاونت فرهنگي، تعويق پرداخت وام ناشران از طريق بانك رفاه كارگران مرتفع شد و تعاوني هاي ناشران، كتاب فروشان و چاپخانه داران مي توانند از تسهيلاتي كه براي آنها در نظر گرفته شده است، استفاده كنند.

وي هدف از امضاي تفاهم نامه با بانك رفاه را حمايت از چاپ و نشر كتاب دانست و گفت: بر اساس اين تفاهم نامه بانك رفاه متعهد مي شود تا سقفي معين به ناشران وام بدهد و معاونت فرهنگي ارشاد نيز پرداخت درصدي از وام را برعهده مي گيرد.

ضرغامي با اشاره به پرداخت وام ناشران طي سال هاي گذشته، افزود: پرداخت اين وام در سال جاري با موانعي روبرو شد كه خوشبختانه هفته كتاب بهانه مناسبي براي از سر گيري آن گرديد.

ضرغامي با بيان اين كه هفته كتاب الگويي موثر براي ترويج فرهنگ مطالعه در كشور است، گفت: در اين هفته جريان هاي مربوط به كتاب آغاز و در طول سال احياء و تقويت مي شود.

بنا به اين گزارش، " مجيد صيادي" مدير كل مراكز و روابط فرهنگي، نيز در خصوص پرداخت وام گفت: با انعقاد اين قرداد، رسيدگي به درخواست وام افرادي كه از پيش پرونده هايشان تكميل شده و در اداره هاي كل ارشاد به ثبت رسيده نيز طي روزهاي آينده آغاز خواهد شد.

وي افزود: از طريق معاونت فرهنگي ارشاد به بانك رفاه كارگران پيشنهاد شده است به آن دسته از ناشراني كه از سال گذشته از طريق اداره كل مراكز و روابط عمومي فرهنگي براي دريافت وام معرفي شده و وام خود را اخذ كردند ولي از يارانه استفاده نكردند، يارانه اي پرداخت شود و بانك نيز با توجه به حجم عمليات خود، اين مهم را در دستور كار خود قرار داده است.

" صيادي " در خصوص اصلاح مقررات و سرعت بخشيدن به ارايه تسهيلات براي ناشران، گفت: سقف در نظر گرفته شده براي ناشران 67 درصد هزينه هاي چاپ كتاب هاي نوبت اول است.

کد خبر 43872

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =