نظام دارويي كشور رو به  پسرفت است

رئيس شوراي عالي داروخانه ها گفت : با توجه به نظام عاجز و ناتوان بيمه اي كشور نظام دارويي در ايران رو به پسرفت است .

 دكتر رهبر مژدهي آذر در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر با بيان اين مطلب افزود : با توجه به حذف يارانه ها  و اعمال  سياست هاي وزارت بهداشت ، نظام داروي در حال حاضر در شرايط  خوب و منطقي قرار گرفته و قيمتها در حال تعديل  و به روز شدن است ، ولي مشكل اصلي از سوي سازمانهاي بيمه گر است كه هنوز تكليف خود را با مردم مشخص نكرده اند .

وي ادامه داد : متاسفانه به دليل عملكرد بسيار ضعيف و ناتوان بيمه اي در صورت گران شدن نرخ دارو به جاي آنكه سازمانهاي بيمه گر به فغان آيند ، سر و صداي مردم بالا مي رود .

عضو هيات مديره انجمن داروسازان ايران با استقبال از حذف يارانه از داروها گفت : اگر دارو رايگان و ارزان باشد همان بلايي بر سر نظام دارويي كشور مي آيد كه بر سر نان آمده است به طوريكه به دليل مرغوب نبودن آن در بسياري از موارد از گاوداري ها سر در مي آورد .

دكتر مژدهي آذر اظهار داشت : مشكلات موجود در سازمانهاي بيمه اي بايد در عرض دو دهه از سپري شدن  انقلاب بررسي  مي شد  ولي متاسفانه تا كنون اقدامي در اين ارتباط صورت نگرفته  و وزارت رفاه و تامين اجتماعي موظف است به عنوان اولين گام در جهت ايفاي نقش خود در جهت  كارآمد كردن نظام بيمه اي كشور گام بردارد .

عضو شوراي عالي نظام پزشكي كشور تصريح كرد : به دليل عدم وجود سياست هاي مناسب  و كارآمد در تعيين نرخ دارويي كشور كارخانه هاي داروسازي در حال ورشكستگي هستند ، در حاليكه لوازم آرايشي در سالهاي اخير با اعمال سياست هاي موثر  و ايجاد رقابت سالم به حد بسيار مطلوبي رسيده است .

کد خبر 43875

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =