اختصاص ۲۰۰ میلیارد برای اشتغال پایدار روستاها در استان البرز

کرج - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان به اجرای طرح اشتغال پایدار در روستاهای استان خبر داد.

غفور قاسمپور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص میزان مشارکت روستاییان در اقدامات توسعه‌ای و اشتغال‌زایی ازجمله راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک در سطح روستاهای استان، گفت: در این حوزه با توجه به برنامه‌های دولت برای توسعه پایدار و همه‌جانبه روستاها اهدافی با مشارکت مردم و بخش خصوصی دنبال می‌شود.

وی با اشاره اینکه در سال‌های گذشته اقدامات زیادی به‌منظور بهبود زندگی روستایی در کشور پایه‌ریزی شده است، اما اجرای برخی سیاست‌های نادرست موجب مهاجرت روستاییان به شهرها شده است، افزود: در این میان استقلال روستاها ازهم‌پاشیده شده است و روستاییان که خود زمانی تولیدکننده اصلی بوده‌اند، اکنون به مصرف‌کننده تبدیل‌شده‌اند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز بابیان اینکه خواستِ امروز روستاییان ما اشتغال، سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی است، گفت: در همین راستا، دولت لایحه‌ای را در رابطه با اشتغال پایدار روستایی و عشایری تقدیم مجلس کرد که بر اساس آن از ظرفیت و توان‌بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در روستاها، بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال در این نقاط از کشور استفاده می‌شود.

اختصاص ۲۰۰ میلیارد به طرح اشتغال پایدار روستاهای البرز

قاسمپور ادامه داد: در راستای مصوبه دولت، ۲۰۰ میلیارد تومان به‌منظور اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی در استان البرز اختصاص داده‌شده که برای انجام طرح‌های مختلف ازجمله کشاورزی، صنعتی، گردشگری و یا اشتغال‌زایی در نقاط روستایی استان است.

وی عنوان کرد: در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، تسهیلاتی با نرخ سود ۶ درصدی و یک سال تنفس برای سرمایه‌گذاری در روستاها فراهم‌شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز تشریح کرد: اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از بهمن‌ماه سال ۹۶ در البرز آغازشده تا با تکیه‌بر آن فرصت‌های خوب اشتغال در روستاهای استان ایجادشده و از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.

قاسمپور توضیح داد: با تعامل خوب میان دستگاه‌های اجرایی استان ازجمله فرمانداری‌های در رابطه با سرمایه‌گذاری و اشتغال روستایی، حدود ۵۰ درصد از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در این استان واگذارشده تا در قالب آن از اقداماتی مانند راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک، صنایع تبدیلی و تکمیلی و یا بسته‌های گردشگری و کشاورزی ویژه نقاط روستایی البرز حمایت شود.

اجرای طرح توسعه پایدار روستایی و عشایری تا پایان شهریورماه

وی بابیان اینکه ۱۰۰  میلیارد تومان باقیمانده از تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی البرز هنوز واگذار نشده است، گفت: طرح‌های مشمول دریافت این تسهیلات در کمیته فنی و کارگروه اشتغال استان در حال  بررسی است، امیدواریم با اختصاص این تسهیلات و جذب ۱۰۰ درصدی آن بتوانیم در سطح روستاهای استان البرز اشتغال‌زایی ایجاد کرده و برای بیش از چهار هزار بیکار نقاط روستایی و عشایری استان فرصت‌های کاری فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز در پایان گفت: مرحله اجرای این طرح توسعه پایدار روستایی و عشایری و واگذاری تسهیلات مرتبط با آن تا پایان شهریورماه تعیین‌شده است اما به‌یقین اگر در جذب صددرصدی اعتبار کنونی موفق عمل کنیم در مراحل بعدی به‌منظور حمایت‌های بیشتر، اعتبارهای جدید از سوی دولت برای تزریق به این حوزه دریافت خواهیم کرد.

کد خبر 4389550

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =