شورای اسلامی قدس به دنبال بسترسازی جهت فعالیت تشکل ها است

قدس- رییس کمیسیون فرهنگی و امور بانوان شورای اسلامی شهرقدس گفت: شورای اسلامی قدس به دنبال بسترسازی جهت فعالیت تشکل ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، بنفشه رفیعی ظهر شنبه در جلسه هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد که برای اولین بار در شهرقدس با حضور تعدادی از مدیران عامل سمن های دارای مجوز از فرمانداری و اعضای شورای شهر برگزار شد، گفت: این نشست با هدف هم اندیشی و جمع بندی نظرات و پیشنهادات در خصوص راهکارهای بهبود وضعیت سمن ها و مشارکت های مردمی برگزار شده است.

وی افزود: سمن ها سازمانهای مردم نهادی هستند که قدمتی طولانی در حوزه خدمت رسانی دارند و به عنوان بهترین ابزار جلب، بروز و ظهور مشارکت ، می باشند و  سمن ها علیرغم نبود منبع درآمدی خاص با بهره گیری از توان مردم فعالیتهای چشمگیر و قابل قبولی داشتند که می شود از توان سازمانهای مردم نهاد برای پیشرفت شهرستان در تمام امور بهره گرفت.

رفیعی اظهار داشت: شورای شهر  از طرح های پیشنهادی، ایده ها و مشورت با سازمان های مردم نهاد استقبال می‌کند و معتقد است در مباحث مختلف از جمله عمران، ترافیک ، بهداشت و… نیازمند مشورت و همراهی سمن ها هستیم.

وی ادامه داد: پویایی سازمانهای مردم نهاد با همکاری سازمان فرهنگی نمود بیشتری خواهد داشت و از تجربه سمن ها بایستی بیشتر استفاده شود.

رییس کمیسیون فرهنگی و امور بانوان شورای اسلامی شهرقدس گفت: نشست‌ها و همکاری‌های مشترک می‌تواند اعتماد میان دو طرف را افزایش دهد تا در تعامل و همکاری بتوانیم به زبان و درکی مشترک برسیم. وی عنوان کرد: بسترسازی حضور تشکل‌ها مهم‌ترین کاری است که شورای اسلامی شهرقدس در این زمینه دنبال می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد: این جلسه بتواند پایه و حرکت جدیدی برای تعامل و پیوند میان مجموعه مدیریت شهری و تشکل‌های غیردولتی باشد.

رفیعی ذکر کرد: مدیریت شهری تلاش خود برای ایجاد بسترهای تعاملی برای فعالیت ‌تشکل‌های ایجاد خواهد کرد  تشکل‌ها در بسیاری مواقع می‌توانند بهتر و دلسوزانه‌تر به ایفای نقش بپردازند.امیدوارم رویکرد تعامل‌گرای مدیریت شهری قدس  ادامه پیداکند.

در پایان جلسه موارد زیر پیشنهاد شد:تعیین مکانی جهت ساماندهی سمن ها به عنوان خانه سمن ها در شهرستان،  سازمانهای مردم نهاد طرح و برنامه های خود را که در راستای فعالیتهای شهروندی است را  ارائه نموده اند. جلسات سمن ها با یکدیگر جهت تبادل تجربیات , بصورت ماهیانه  برگزار گردد، سازمان های مردم نهاد(سمن) با نهادهای دولتی همکاری بیشتری جهت  استفاده از تجربیات نهادهای دولتی و نهادهای مردمی در پیشبرد اهداف داشته باشند.

کد خبر 4390915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =