کودکان،چراغ های شهرما هستند و نباید خاموش شوند

سنندج-کارگردان نمایش چراغ های شهرراخاموش نکنیدکه دربخش مسابقه سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاترخیابانی مریوان حضور پیداکرده درنمایش خود به آسیب های اجتماعی ویژه کودکان پرداخته است.

نیما ایمان زاده که در این دوره از جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به عنوان کارگردان و نویسنده حضور پیدا کرده است، به خبرنگار مهرگفت: در دوره های گذشته این جشنواره به عنوان بازیگر شرکت داشتم و امسال در جایگاه کارگردان حضور متفاوتی را تجربه می کنم.

وی موضوع نمایش خود را در این دوره از جشنواره آسیب های اجتماعی ویژه کودکان به ویژه کودک آزاری و تجاوز به کودکان خواند و عنوان کرد: همه ما امیدواریم قوانینی تصویب شود تا از کودکان در مقابل این گونه آسیب ها بیشتر دفاع کند.

وی اظهارداشت: از آنجا که مخاطبان تئاتر خیابانی را اقشار مختلف مردم تشکیل می دهد لذا این موضوع را انتخاب کردیم تا بیشتر مردم را در جریان چنین رویدادها و مسائل مهم قرار دهیم.

ایمان زاده بیان کرد: این نمایش در چهار تابلو اجرا که در هر تابلو موضوعی در ارتباط با آسیب های اجتماعی گریبانگیر امروز جامعه ما به ویژه کودکان ونوجوانان هم چون کودک آزاری، تجاوز، فرار از خانه و اسیدپاشی مطرح می شود.

وی با اشاره به اینکه متناسب با هر موضوع هم حرکاتی برای بازیگران طراحی شده بود که با آن حس مورد نظر را به مخاطبان منتقل می کنیم، ادامه داد: بچه های شهرما هم چون چراغ هایی هستند که نباید خاموش شوند و همه ما در قبال آنها مسئولیت داریم و همین دلیل انتخاب  عنوان چراغ های شهر را خاموش نکنید برای این نمایش بود.

وی سطح برگزاری جشنواره را مطلوب ذکر کرد و افزود: تئاتر خیابانی برای من بسیار جذاب است چراکه موضوع خیلی راحت و ساده را می توان برای عامه مردم مطرح کنیم.

گفتنی است، در پایان این نمایش هم از تماشاچیان خواسته شد که هر فردی که خواهان حمایت از معلولان و کمک به بهبود وضعیت آنها است طوماری را امضا کند که اکثر مخاطبان این نمایش پشت سرهم صف کشیدند و آن را امضا کردند.

کد خبر 4392105

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =