سیاست ایران در خصوص تحصیل کودکان افغان قابل توجه است

تهران- کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: فرمان رهبر ایران برای تحصیل کودکان افغان عالی ترین و پیشرفته ترین سند خدمت رسانی به پناهندگان است.

به گزارش خبرنگار مهر، فیلیپو گرندی صبح دوشنبه در بازدید از مرکز خدمات به پناهندگان و مهاجرین « خلیج فارس» تهران طی سخنانی گفت: بنده از دیروز جلسات متعددی با مسئولین اجرایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص همکاری کمیساریا و دولت ایران داشتم.

در پی دریافت کمک هایی برای پناهندگان هستیم

وی با بیان این که شواهد نشان از تلاش ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران برای خدمات رسانی به پناهندگان دارد، گفت: البته جنبه های مختلفی برای خدمات رسانی به پناهندگان وجود دارد، که از آن جمله می توان به فرمان رهبر ایران برای تحصیل کودکان افغان اشاره کرد، که این عالی ترین و پیشرفته ترین سیاست در خصوص خدمات رسانی به پناهندگان است.

گرندی با اشاره به فشارهای مالی موجود در کشور افغانستان گفت: نهایت تلاش تیم همکاران بنده که در ایران مستقر هستند، در این جهت است که ۲ کشور علی رغم مشارکت های ناچیزی که می شود انجام داد، بتوانند مشارکت های مالی را با یکدیگر داشته باشند.

کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: به همین دلیل دیروز بنده و معاون وزیر کشور در جلسه ای که با نمایندگان کشورهای اهدا کننده داشتیم، استمداد کمک کردیم و امیدواریم که به این طلب استمداد پاسخ مثبتی از سوی کشورهای اهدا کننده داده شود، تا بتوانیم از این حوزه ها حمایت کنیم.

سازمان هایی برای جلوگیری از اعتیاد در پناهندگان فعالیت دارند

وی گفت: موقعیت سیاسی که کشور در حال حاضر با آن مواجه است از نظر من ممکن است یک فرصتی باشد تا بتوان از آن استفاده کرد به خصوص از نظر جنبه بشر دوستانه و تا قبل از پایان امروز بنده ملاقات هایی را هم با آژانس های دیگر سازمان ملل مستقر در ایران و همچنین سایر «ان.جی.او» ها خواهم داشت و این دیدارها  فرصتی را فراهم خواهد آورد تا از آنان نیز درخواست کمک و مشارکت بیشتر در خصوص پناهندگان داشته باشیم.

کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ادامه با اشاره به پیشنهاد ایران برای جلوگیری از اعتیاد و جنبه های مربوط به آموزش و بهداشت گفت: در این خصوص مطمئن هستم که سازمان هایی وجود دارند که رسالتشان در زمینه فعالیت در این جنبه ها است و مطمئنم که همکاران گفتگوهایی را با این سازمان ها آغاز کرده اند.

وی اظهار داشت:  امروز ملاقات هایی را با مدیران وزارت کشور خواهیم داشت و در خصوص کنفرانس مربوط به افغانستان که در ماه نوامبر امسال که درژنو برگزار خواهد شد، گفتگو می کنیم و این یک فرصتی را در اختیار ما قرار خواهد داد تا خدمات و شرایطی که برای پناهندگان در کشور وجود دارد را بتوانیم به نمایش بگذاریم  از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

بر اساس این گزارش، گرندی در ادامه حضور خود در مرکز خدمات به پناهندگان و مهاجرین « خلیج فارس» تهران از بخش های مختلف این مرکز بازدید کرد و همچنین با پناهندگان مراجعه کننده به گفتگو پرداخت.

کد خبر 4392486

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =