پزشکان در تدوین برنامه ۵ ساله سوم شمال تهران مشارکت می کنند

شمیرانات- معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه یک تهران گفت: پزشکان در تدوین برنامه ۵ ساله سوم شمال تهران مشارکت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مرادی ظهر دوشنبه در جمع پزشکان فعال منطقه یک تهران طی سخنانی اظهار داشت: بررسی دیدگاه های ذینفعان از پیش نیازهای اساسی در تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران است که در آن مسایل شهر از منظر شهروندان ساکن منطقه که در اصناف و گروه های شغلی مختلف به عنوان ذینفع و مخاطب شهرداری محسوب می شوند،شناسایی می شود.

مرادی در ادامه افزود: تاکنون نظرات دبیران شورایاری، زنان سرپرست خانوار، فرهنگیان و مدیران مدارس گردآوری و این جلسه نیز به بررسی دیدگاه های پزشکان اختصاص یافته است.

وی گفت: پزشکان از اقشار فرهیخته و تاثیر گذار جامعه به شمار می آیند و نظرات آنان در توسعه زیرساخت های شهری مبتنی بر سلامت، کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی حائز اهمیت است و در همین راستا آگاه شدن از نقطه نظرات آنان می تواند مدیریت شهری را در تدوین برنامه ای موثرو کارگشا در حل معضلات شهر، یاری رسان باشد.  

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه یک تهران بیان داشت: درتدوین برنامه ۵ ساله سوم تلاش می شود تا با نیم نگاهی به برنامه اول و دوم، وضع موجود را علت یابی کنیم و با برنامه ریزی مساله محور برای حل مسائل شهری اقدام کنیم.

 گفتنی است در جلسه ای که با حضور معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه یک و پزشکان برگزار شد، به طرح مسایل شهری پرداخته شد و پیشنهادات را با هدف بهبود عملکرد شهرداری در حوزه های خدمات شهری، شهرسازی، ترافیکی و اجتماعی  از جمله ارائه آموزش های سازنده ترافیکی به شهروندان،گسترش و حفاظت از فضاهای سبز ،اطلاع رسانی صحیح و اعتمادسازی عمومی ، جهت تدوین برنامه پنجساله سوم شهر تهران ارائه شد.

کد خبر 4392824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =