توسعه شهرستان برای رسیدن به حد نرمال نیازمند ۹۵ میلیارد تومان است

دهگلان – فرماندار شهرستان دهگلان گفت: برای توسعه شهرستان در حوزه های مختلف شهری و روستایی با توجه به عقب ماندگی سنوات گذشته برای رسیدن به حد نرمال نیازمند ۹۵ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان، جمال ارشدی در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان اظهار داشت: بودجه مشخص شده در بخش های مختلف هم در تملک دارائی ها و هم در ماده ۱۸۰ و سایر بخش ها حدود ۳۸ میلیارد تومان است که با این مبلغ می توانیم یک سری برنامه ریزی انجام شود و بخش دیگر آن به توان مدیران شهرستان بستگی دارد.

وی افزود: مدیران شهرستان باید حتما هر سه ماه یکبار مدیرکل وارد شهرستان نماید زیرا بخشی از اعتبارات شهرستانی، بخشی استانی و بخش دیگر آن ملی است که نیاز است شهرستان در هر سه مورد سهم داشته باشد بنابراین هرچه مدیران فعالتر و توانمند تر باشند می توانند بودجه جذب کنند.

 فرماندار دهگلان با بیان اینکه مهمترین کار در شهرستان بحث آب و فاضلاب روستایی است، ادامه داد: بیشترین مشکل ما در حوزه آب شرب روستایی است که سعی شده بیشترین بودجه در توزیع به این بخش سوق داده شود، زیرا اگر این مشکل حل نشود باعث مهاجرت می شود.

ارشدی یادآور شد: در بخش ماده ۱۸۰ و تملک دارائی ها مبلغ سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان سهم آب و فاضلاب روستایی، یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان آب و فاضلاب شهری، دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، بخش آموزش دو میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان، دامپزشکی ۵۰۰ میلیون تومان، منابع طبیعی۵۸۶ میلیون تومان، بنیاد مسکن دو میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان، باغداری حدود دو میلیارد تومان، ورزش و جوانان ۹۵۰ میلیون تومان، شهرداری بلبان آباد ۴۵۰ میلیون تومان، شهرداری دهگلان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

 وی در ادامه گفت: اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی که به شهرستان اختصاص یافته مستقیما به پروژه های حوزه کشاورزی تخصیص یافته است.

 فرماندار دهگلان افزود: متاسفانه با این اوصاف بعضی از دستگاه ها  نتوانسته اند اعتبارات را جذب کنند که این خیلی مهم است یعنی در واقع عدم جذب اعتبار نشان ازعدم برنامه ریزی مدیر دارد.

ارشدی خطاب به مدیران اظهار داشت: مدیر باید تمام تلاش خود را انجام دهد که یک ریال از بودجه شهرستان برگشت داده نشود زیرا برگشت اعتبار به معنی این است که نسبت به توسعه شهرستان بی توجهی شده است.

وی با اشاره به تعریف ۱۷۵ پروژه شهرستان در بحث آسفالت راه روستایی، حوزه های کشاورزی و آبخیزداری ادامه داد: اگر ما بتوانیم با این وضعیت به نحو بهتر استفاده کنیم می توانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم ولی اگر بخواهیم به حالت نرمال برسیم  بودجه شهرستان جوابگو نیست و نیاز به بودجه استانی و ملی داریم.

فرماندار دهگلان خطاب به مدیران شهرستان یادآور شد: عملکرد شما در جذب اعتبار بسیار مهم است و ما نباید تنها به اعتبارات شهرستان اکتفا کنیم و مدیران باید از منابع در اختیار استان و مدیران کل استفاده کنند.

ارشدی اولویت بندی را یکی از نکات مهم حل مشکلات شهرستان دانست و گفت: برنامه ریزی بر اساس حل مشکلات در حوزه های موجود صورت گرفته است و امسال تلاش شده که بودجه برای پروژه جدید تعریف نشود و کل اعتبارات برای ساماندهی پروژه های قبل هزینه شود.

کد خبر 4393518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =