مبلغان دینی امید را به جامعه تزریق کنند

قم - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مبلغان باید به مردم امید دهند گفت: امید بالاترین ظرفیت جامعه به شمار می‌رود و نباید بگذاریم این مساله مهم از میان برود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا مخبر دزفولی در همایش مبلغان حوزه علمیه قم که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی از حوزه‌های علمیه برخاسته و همچنین تنها نهادی که می‌تواند از انقلاب پاسداری کند حوزه‌های علمیه است.

وی با اشاره به وضعیت ایران قبل از انقلاب و ایران بعد از انقلاب تصریح کرد: ایران اسلامی بعد از انقلاب توانمندی‌های فراوانی را به دست آورده که امروز سبب سربلندی ما در جهان شده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نظر نهادهای علم شناسی در دنیا ابراز داشت: مجموعه علم شناسی در دنیا که باید بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی نظر بدهند ایران اسلامی را تهدیدی برای خود اعلام می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های بیولوژی افزود: دشمنان کشورها را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده‌اند و می‌خواهند کشورهای جنوبی نه تنها به انرژی هسته‌ای دست پیدا نکنند، بلکه به علم بیولوژی نیز دست پیدا نکنند.

پیشرفت ایران خط قرمز دشمنان

مخبر دزفولی بیان کرد: دشمنان با بیان سند ۲۰۱۸ و به عبارتی ۲۰۵۰ به دنبال مساله آموزش به تنهایی نبودند و به صراحت می‌گویند که خواسته‌های ما یعنی زیر نظر گرفتن کشورهای جنوب را در تمامی عرصه‌ها تحمیل کنند.

وی افزود: اگر ایران اسلامی در بخش انرژی هسته‌ای و سلول‌های بنیادین و خط قرمزهای جهان استکبار قد علم کرده و جلوی آنها ایستاده همه‌اش مرهون اعتماد به نفسی است که امام خمینی(ره)، علما و بزرگان به ملت ایران داده‌اند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ایران قبل از انقلاب با ۲۰ دانشگاه و ۱۷۷ هزار دانشجو انقلاب کرد و امروز ۵ میلیون دانشجو در زمینه‌های تخصصی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه در حال فعالیت علمی است.

وی ادامه داد: آمار سواد در ایران قبل از انقلاب ۴۳ درصد بود و امروز ایران اسلامی از مرز بی‌سوادی گذشته و بالغ بر ۹۰ درصد باسواد دارد.

مخبر دزفولی گفت: در گزارشی که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد ایران جزو کشورهایی بود که از نظر شاخص توسعه منابع انسانی که یک شاخصه ترکیبی از آموزش، سلامت و درآمد سرانه است، دارای شاخص توسعه منابع انسانی بالا بود.

وی با بیان اینکه تا موفقیت‌های نهایی فاصله زیادی داریم اظهار داشت: البته ما با کشورهای دیگر فاصله زیادی داریم و باید خود را به آنجا برسانیم برای مثال از ۸۰۰ مقاله محققان ایرانی یک اختراع ثبت می‌شود، ولی در کشورهای پیشرفته این چنین نیست و از هر دو مقاله یک اختراع ثبت می‌شود.

ایران ۴۰ ساله توانسته مقابل دشمنانی با عقبه ۴۰۰ سال بایستد

وی ادامه داد: کشورهای پیشرفته ۴۰۰ سال عقبه فلسفی، اجتماعی، تربیتی و فکری مبتنی بر عقاید خودشان را دارند اما ایران اسلامی با ۴۰ سال سابقه و درکنار دشمنی دشمنان اسلام به این پیشرفت‌ها رسیده است و این مساله مایه افتخار ما است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما باید در مرحله نخست پیشرفت‌هایمان را ببینیم و بعد به دنبال راه حل برای مشکلات باشیم و این بی انصافی است که فقط نیمه خالی لیوان را ببینیم.

وی در ادامه افزود: مشکل ندانم کاری، بی‌مسئولیتی و خیانت در کشور وجود دارد، اما این مساله نباید مایه دلسردی ما شود زیرا دشمنان اذعان دارند که ایران در حال پیشرفت است، کسی نمی‌گوید که مشکلات را فراموش کنیم، ما باید در مشکلات کنار مردم باشیم، اما نباید از نقاط قوت خود غافل شویم.

مخبر دزفولی گفت: کشوری که ۴۰ سال گذشته ۱۰ درصد آب آشامیدنی سالم داشت امروز به برکت انقلاب ۹۰ درصد ایران دارای آب آشامیدنی سالم است.

وی در پایان با بیان اینکه مبلغان باید به مردم امید دهند گفت: امید بالاترین ظرفیت جامعه به شمار می‌رود و نباید بگذاریم این مساله مهم از میان برود.

کد خبر 4394727

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =